בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובניגוד לסיכום עם המשטרה, הערב (רביעי) נערכה בירושלים חתונה לנכד האדמור"ר מבעלזא בהשתתפות אלפי חסידים. המשטרה קנסה את מארגני האירוע ב-5,000 ש"ח כל אחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החופה נערכה באוויר הפתוח, הקהל חולק באופן רשמי ל"קפסולות" באמצעות מחסומים נמוכים – אך בתיעוד מהמקום נראים החסידים, רובם עוטים מסכות, כשהם עומדים באופן קרוב אחד לשני וללא שמירת מרחק של שני מטרים כנרדש.

מדובר בהפרת הסיכומים עם המשטרה שנעשו מוקדם יותר היום. בעקבות כך, המשטרה נתנה דוח למארגן האירוע.

בחסידות היו מודעים לכך שהחתונה מתקיימת ללא אישור ובניגוד להנחיות וחששו מהתערבות המשטרה. כדי להקדים תרופה למכה, הגבאי של האדמו"ר, איש אמונו, הודיע לחסידים כי מי שייתפס מצלם את האירוע או יפיץ תמונות - יסולק מהחסידות. כמו כן, בכניסה למתחם האירוע הוצבו מגנומטרים כדי לוודא שהמשתתפים לא נושאים עליהם מצלמות.

מהמשטרה נמסר כי אכן התקיימו פגישות מקדימות עם מארגני החתונה במטרה למנוע הפרה של התקנות. אך הערב, לאחר שהופרו ההנחיות, נרשמו קנסות במקום - בהם 4 קנסות בסך 5,000 למארגנים. בנוסף, המשטרה פתחוה בחקירה בגין עבירות רישוי. 

למרות שחסידות בעלזא נחשבת לחצר פתוחה וקשובה להנחיות המדינה בדרך כלל, דווקא בנושא מגפת הקורונה מנהיגי החצר החסידית, שממוקמת בלב שכונת רוממה בירושלים, הורו לחסידים שלא להישמע להנחיות משרד הבריאות.

מתוך החצר עלו בעבר עדויות של חסידים על כך שהורו להם שלא ללכת להיבדק מקורונה, מחשש שייסגרו בתי הכנסת והישיבות. "בבית הכנסת שלנו מתפללים מאות אברכים ולכולם יש קורונה - כמובן שאף אחד לא נבדק", סיפר אחד מהחסידים ל-N12.