בתי החולים הגדולים בישראל על סף קריסה ואין ברירה אלא ללכת לסגר "בתוך שבועיים-שלושה" – כך הזהירו אתמול (שלישי) מנהלי בתי החולים בישיבת זום שקיימו עם שר הבריאות אדלשטיין וממונה הקורונה פרופ' גמזו. רק מנהלת אחת חשבה שלא צריך ללכת לסגר, מנכ"לית בית החולים וולפסון, ד"ר ענת אנגל. "אנחנו צריכים עוד לראות ולהבין לאן המגמה הולכת", אמרה בריאיון ל-N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתמול מה שהיה זה שתיארתי את מה שקורה כאן בוולפסון", סיפרה ד"ר אנגל. "יש לנו בשבועות האחרונים יציבות בכמות המאושפזים. היינו סביב 30, רובם חולים שהם חולים באמת קשים ובינוניים, שזה באמת התפקיד של בית החולים לטפל בחולים כאלה".

מנכ"לית וולפסון אישרה שגם הם רואים ביומיים האחרונים עלייה במספר החולים ו"אולי שינוי מגמה", אך לטענתה צריך עוד "לראות ולחכות ולהבין לאן המגמה הולכת".

"זה נכון שיש כמות של מאומתים מאוד גדולה באוכלוסייה, אבל בדיוק בשביל זה הופעלה תוכנית הרמזור", היא ציינה. "אני מאוד מאמינה בכוח של ראשי הרשויות המקומיות להפעיל את הסמכות שלהם. אנחנו אכן נמצאים באיזושהי צומת. כרגע בתי החולים עדיין בספיקה, עדיין יכולים לקלוט חולים ולכן אני חושבת שצריך לתת לתוכנית הזאת ולתת לרשויות המקומיות לעבוד עם אכיפה מאוד גבוהה – לא צריך ישר לקפוץ לסגר כללי".

"יש מחיר מאוד גדול לסגר כללי"

"יש מחיר מאוד גדול לסגר כללי", הוסיפה מנכ"לית וולפסון. "אפשר תמיד להגיע אליו. אבל אני חייבת להזכיר שאם אנחנו הולכים לסגר כללי אז זה חייב להיות גם עם אסטרטגיית יציאה. אז מה שלדעתי צריך לעשות עכשיו זה להפעיל ולמלא את כל ההנחיות של התוכנית הזאת יחד עם בדיקות, יחד עם אפשרות ניטור וסקרים של קבוצות אוכלוסייה שחושבים שצריך לעשות להם בדיקות, כאלה שהם אסימפטומטיים. להיכנס בצורה נחושה לכל המקומות האלה ולפעול לפי התוכנית הזאת.

ד"ר אנגל הדגישה כי לפני שמחליטים על סגר כללי, יש עוד דברים שאפשר לעשות. "אפשר לסגור את מערכת החינוך לתקופה מסוימת, אפשר להטיל עוד מגבלות – לא ישר את הסגר הכללי. זאת הייתה העמדה שלנו", אמרה.

הכניסה לשכונת רמות בירושלים‎ (צילום: החדשות12)
הכניסה לשכונת רמות בירושלים‎ | צילום: החדשות12

"אני מאוד מקווה שהציבור הישראלי יבין את המחיר של ההתנהלות שלו ויתחיל לפעול באמת לקיום ההנחיות. בלי שילוב ידיים אי אפשר באמת לשנות את המגמה הזאת. אז כן צריך לתת לרשויות המקומיות בכל הצבעים לעבוד, הם יודעים מה צריך לעשות, עם המעורבות של משרד הבריאות ושל פיקוד העורף וכל הגורמים, אבל צריך לתת לזה לעבוד. אחרת כנראה שאנחנו נצטרך להגיע לסגר", סיכמה את דבריה.