משרד הבריאות הקים מוקד לערעורים על הנחיה להיכנס לבידוד לאנשי רפואה בלבד, כך על פי מכתב ששלח המשרד היום (שני) למנהלי בתי החולים וקופות החולים. במקביל, למעלה משלושים אלף ישראלים נשלחו לבידוד בימים האחרונים, אך לרבים הוכחות שההנחיה נשלחה אליהם בטעות - "אין עם מי לדבר".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ככל שהצוותים מקפידים על הנחיות המיגון, הם אינם נדרשים לבידוד גם אם קיבלו הודעה על חשיפה", נכתב במכתב של משרד הבריאות, "על מנת לקבל פטור מבידוד זה ובפרט כדי שפרטי הצוות לא יועברו לגורמי האכיפה, חובה לפנות למוקד ההשגות לאנשי הרפואה במייל".

אישה מחזיקה סמארטפון
אישה מחזיקה סמארטפון | צילום: YOOTH, ShutterStock

לקריאת המכתב המלא של משרד הבריאות לחצו כאן

 במוקד לערעורים עדיין אין מענה  

הקמת המוקד לערעורים על בידוד של אנשי צוות רפואה, מגיע בזמן שאלפי אזרחים מנסים לפנות למשרד הבריאות, ללא הצלחה, בעקבות טעויות באיכונים ושליחת רבים לבידוד - ללא אף סיבה. למעלה משלושים אלף ישראלים נשלחו לבידוד ביתי מאז שחזרו איכוני שב"כ לפעול בסוף השבוע, אך רבים מהם טוענים ומציגים הוכחות שכלל לא היו בקרבת אנשים בזמן שבו, לפי המסרון ממשרד הבריאות, שהו בקרבת חולה קורונה - אבל אין להם עם מי לדבר. 

במשרד הבריאות אומרים בתגובה שמגייסים בימים אלה כוח אדם נוסף אל המוקד, גם בעזרת פיקוד העורף. וביום חמישי, מבטיחים במשרד הבריאות - יהיה מענה במוקד תוך דקות בודדות. אלא שגם אם המוקד יענה טוב יותר, אין ערבון לכך שלא יהיו יותר תקלות באיכונים עצמם שמתקבלים משב"כ.

אורי איזק השתתף בהכנת הידיעה.