"המטרה היא להגן על התושבים, אני יודע שזה קשה": הפרויקטור פרופ' רוני גמזו התייחס היום (שלישי) לממדי התחלואה ומצבה של מערכת הבריאות במאבק בנגיף הקורונה. בדבריו, התייחס לעוצר הלילי על 40 ערים שיוטל היום החל מהשעה 19:00: "אנחנו צריכים לעצור התקהלויות, בטח בערים אדומות", אמר. "שיעור התחלואה הוא מהגבוהים בעולם, מה שאנחנו עושים זה כדי להגן על התושבים ולהקטין את התחלואה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היקף התחלואה, גם בערים ירוקות הוא גדול, אז בטח בערים אדומות. זה הימור גדול מדי", אמר פרופ' גמזו במהלך השידור בפייסבוק. "אני מתנצל התנצלות מלאה, מכל הלב, לכל הערים שנמצאות כרגע בתהליך של מגבלה. אני מתנצל בפני התושבים וראשי הערים. הקורונה מחייבת אותנו לפעמים לנקוט בצעדים לא נעימים כדי לשמור על הבריאות. זה הדבר היחיד שמנחה אותי".

הפרויקטור סיפר כי הבחין בעומסים הולכים וגדלים במחלקות הקורונה בבתי החולים: "אני חוזר מבתי החולים ועומס האשפוזים שם הוא גבוה מאוד. רמב"ם הולכת לפתוח מחלקה שלישית. במצב כזה, אי אפשר לא לעשות צעדים כדי להקטין את התחלואה. במשך 7-6 שבועות לא עשיתי צעדים כאלו, אבל כאשר יש תחלואה כזו - אני חייב להמליץ לממשלה לנקוט צעדים. אני נמצא בתפקיד הזה כדי לעצור את התחלואה. זה קשה, אבל במלחמה בקורונה עושים צעדים קשים".

הפרויקטור הוסיף והתייחס גם לחילוקי הדעות והמתקפות מצד השרים על הצעותיו. "נכון שיש דברים שהצעתי ולא התקבלו, אבל על הדבר הזה לא מתפטרים", אמר. "זה לא נכון לעזוב בטריקת דלת". עם זאת, הבהיר: "לא פשוט לי מול הביקורת והמתקפות. אבל אני לא מרגיש שאין לי גיבוי - יש לי גיבוי מלא". בעניין קבלת ההחלטות של הקבינט: "יש קווים אדומים של החלטות שלא אוכל לסבול אי קיום שלהן. כאן דיברנו על 40 ערים, הצעתי סט של מגבלות והתקבל חלק מהסט. צריך להתקדם הלאה ולהמשיך להילחם במקום ליצור פיצול".

גמזו הבהיר כי לתפיסתו כדאי לסגור שכונה במקום עיר שלמה, אם התחלואה ממוקדת באזור מסוים. "בבית שמש השיטה של סגירת השכונות לא עבדה, אבל באשדוד זה עבד יותר טוב", אמר.