שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום (שלישי) שהאוטובוסים ימשיכו לפעול - כשהמזגנים יוכלו לפעול כרגיל. "המחשבה על סגירת המזגנים הייתה גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה", אמרה הבוקר השרה רגב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תחילה הממשלה אישרה את המלצת משרד הבריאות לאפשר נסיעה באוטובוס של עד 20 אנשים, כשהוחלט גם שהנסיעה תתבצע עם חלונות פתוחים - וללא מזגנים, זאת כדי לנסות ולצמצם את סכנת ההדבקה. ההחלטה גררה ביקורת רבה הן בקרב הציבור וגם בקרב חברות התחבורה הציבורית. 

בעקבות הביקורת פרסמה השרה רגב בשעות הערב הודעת הבהרה לפיה האוטובסים ימשיכו לפעול היום כרגיל - עם המזגנים פועלים. במקביל הודיעה שהנחתה את אנשי משרדה לגבש מתווה יחד עם המועצה לביטחון לאומי ומשרד הבריאות להפעלת האוטובוסים בצורה בטוחה. 

"אני שמחה על הבשורה לנוסעים ולנהגים שיוכלו להשתמש בנוחות באוטובוסים", אמרה הבוקר השרה רגב, עם פרסום ההחלטה. "המחשבה על סגירת המזגנים הייתה גזרה שהציבור אינו יכול לעמוד בה. משרד התחבורה ממשיך בגיבוש המתווה הסופי להפעלת האוטובוסים".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסרו בתגובה: "אנו שמחים ששרת התחבורה רגב קיבלה את המלצות ארגון נהגי האוטובוסים בישראל והחליטה כי המזגנים ימשיכו לפעול באוטובוסים גם בקיץ הישראלי הלוהט. מגבלות על כמות הנוסעים הן אלה שיורידו את השתוללות נגיף הקורונה בתחבורה הציבורית.
ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית ימשיכו להיות חוד החנית בדאגה לנהגים וקידום מעמדם המקצועי".

סייע בהכנת הידיעה: כרמל ליבמן.