אחרי לילה ארוך של דיונים הצליחו במשרד הבריאות לגבש את הדרישות לסגר והגבלות חדשות על שכונות וערים שבהם נרשמו אחוזי תחלואה גבוהים של קורונה והתפשטות נרחבת של הנגיף. הדרישות גובשו אחרי ישיבה שהתקיימה הלילה (בין רביעי לחמישי) אצל המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו. ועדת השרים לענייני אזורים מוגבלים תתכנס היום לדון בהמלצות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אחרי שאתמול חשפנו במהדורה המרכזית את הכוונה להטיל הגבלות נוספות על 9 ערים, הבוקר גיבש משרד הבריאות את המלצותיו לוועדת השרים ודורש להטיל סגר מלא על העיר מודיעין עילית ועל רמלה - בשתי הערים נרשמה עלייה משמעותית במספר המאובחנים כנשאים של נגיף הקורונה.

על שתי שכונות בעיר בית שמש ביקש משרד הבריאות להטיל סגר ולסגור באופן מלא את מערכת החינוך מגיל 9, בכלל זה החינוך החרדי בישיבות והכוללים. ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך שוחחה עם מנכ״ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי והביעה התנגדות למהלך. במשרד הבריאות מבקשים להאריך את הסגר גם על חלק מהעיר לוד ולהוסיף שלוש שכונות נוספות." alt="" width="100%" />

" alt="" width="100%" />ראש עיריית ירושלים משה ליאון שלח היום מכתב ובו הביע את התנגדותו לסגר על חלקים בעיר אך במסמך שגיבשו הלילה במשרד הבריאות ישנה בקשה לסגר על חמש שכונות (רוממה, מעלות דפנה, קריית צאנז, רמות, הר נוף). בנוסף, ישנה בקשה לסגור את המערכת החינוך מגיל 9, ישיבות וכוללים. 

  

 

קורונה בישראל - לוד (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
קורונה בישראל - לוד | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

גם על שכונות אחוזות רותם ושכונת חב"ד בקריית מלאכי דורשים להטיל סגר. בנוסף, לסגור את מערכת החינוך מגיל 9, גם את מוסדות החינוך החרדיים בעיר. עוד ממליצים במשרד הבריאות על סגירת מערכת החינוך בבני ברק ושקילת הארכת הסגר על שכונות באשדוד. לא ניתנה המלצה לטיל סגר על העיר רעננה אך כן בקשה לתגבור בדיקות. זאת בעקבות אירוע מסיבת תלמידים.

הסגר משטרה בני ברק נגיף קורונה (צילום: תומר נויברג פלאש 90)
הסגר משטרה בני ברק נגיף קורונה | צילום: תומר נויברג פלאש 90

115 חולים במצב קשה, למעלה מ-15 אלף חולים פעילים

מאז אתמול אובחנו בישראל 1,231 חולים חדשים, כמעט שיא במספר הנדבקים ליממה. סך הכל היו בישראל עד כה 33,947 בני אדם שאובחנו כנשאים של הנגיף, מתוכם 15,209 עדיין מוגדרים חולים פעילים. יותר מפי שניים מהחולים החדשים לא הגיעו ממוקדי התפרצות.

מעבר למוקדים העיקריים אותם הגדירו במשרד הבריאות ובממשלה. נכון לשעה זו, 115 חולים מוגדרים במצב קשה ומאושפזים בבתי החולים, מתוכם 41 מחוברים למכונות הנשמה. עד כה מתי מהנגיף 346 בני אדם ברחבי הארץ במהלך החודשים האחרונים, ו-18,376 חולים החלימו