קשיים נוספים בקבינט הקורונה: ישיבת הקבינט שתוכננה להיערך היום (שני) לא תתקיים. טרם יתנהל דיון, חברי הקבינט מנסים לאפשר לפרויקטור פרופסור רוני גמזו להגיע להבנות מול החרדים על מתווה בתי הכנסת. אך השעון ממשיך לתקתק כאשר תוקף תקנות הקורונה פוקע מחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום שלישי פוקעות תקנות הקורונה וח"כ יעקב אשר לפי שעה מסרב לתת להן הארכה בוועדת החוקה שאותה הוא מנהל. אמש נערכה הישיבה בקבינט על סוגיית אומן ובתי הכנסת ונכחו בו השרים ליצמן, דרעי וח"כ יעקב אשר, שהסתיימה עם מעט הבנות.

השרים הסכימו שבבתי כנסת בערים אדומות יאפשרו על כל כניסה במבנה - הכנסה של 2 קפסולות. כל קפסולה תמנה 10 אנשים - תחת מגבלה של 4 מטר למתפלל. אולם אין עדיין הסכמה על כל הסוגיות, למשל, החרדים דורשים להרחיב עוד את ההיתר שקיבלו. הם רוצים לאפשר גם בערים אדומות להכניס 25 איש בקפסולה.

כעת מסתמן שמתווה בתי הכנסת יאושר מחוץ לתוכנית הרמזור של גמזו. המתווה במקום יעלה כהוראת שעה לחודש וחצי בלבד. עם פקיעת ההוראה, אז יבחנו  בקבינט שוב את המצב.

אומן (צילום:  Amateur007, shutterstock)
אומן, ארכיון | צילום: Amateur007, shutterstock

כבר אתמול בתום הדיון בנושא הבהיר גמזו כי הוא עדיין מתנגד לנסיעת ישראלים לאומן. "אין בכוונתי לשנות את עמדתי בנושא אומן", אמר, "אני בטוח ששרי הממשלה יקבלו את ההחלטה הנכונה למנוע טיסות לאומן".

במקביל, צפויים השבוע השרים בקבינט לדון בנושא פתיחת אולמות האירועים במתווה שיאושר על ידי הממשלה. לקראת הדיון, התאחדות האולמות וגני האירועים בישראל דורשת מהקבינט לאשר מתווה לפתיחה מיידית של האולמות בערים ירוקות.

אולם אירועים ריק (צילום:  IVASHstudio, shutterstock)
אולם אירועים ריק | צילום: IVASHstudio, shutterstock

יו"ר ההתאחדות, נועם לוי: "לא יעלה על הדעת כי המדינה לא מאפשרת פתיחת אולמות בערים ירוקות. אנו רואים כיצד תופעת החתונות הפיראטיות הולכת וגדלה. אם יאושר לנו נצליח לתת מענה ולקיים אירועים תחת הנחיות התו הסגול ומשרד הבריאות ובכך למגר את התופעה".