מתן גזר הדין למחבל שנאשם באונס ורצח אורי ז"ל נדחה: בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (ראשון) את מתן גזר הדין של ערפאת ארפאעיה, פלסטיני מחברון, הנאשם באונס ורצח הנערה אורי אנסבכר ז"ל בעין יעל בירושלים בפברואר 2019.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בית המשפט המחוזי בירושלים חאפשר לארפאעיה לקבל חוות דעת פסיכיאטרית לפני מתן גזר הדין. בהתאם להחלטת בית המשפט, מומחה מבית החולים מוקסד במזרח ירושלים יעביר לבית המשפט חוות דעת עד ל-8 בספטמבר. 

ארפאעיה הודה לראשונה במעשה רק בחודש שעבר, במהלך דיון טיעונים לעונש בבית המשפט. הוא הודה רק לאחר ששוחח בטלפון עם אמו במשך 20 דקות. לאחר ההודאה, בית המשפט קבע שארפאעיה תקף את אנסבכר באכזריות – כפי שפורט בפרטי כתב האישום שהוגש בחודש מרץ 2019. 

על פי כתב האישום, אנסבכר ז"ל, ששירתה כבת שירות לאומי במרכז "יעלים" לילדים ולנוער בסיכון באזור עין יעל בירושלים, יצאה בשעות הבוקר המאוחרות בתחילת פברואר, אל היער הסמוך למקום שירותה כשברשותה צרור דפים לכתיבה. למקום הגיע ארפאעיה, תושב חברון, כשברשותו סכין - ותקף את אורי באלימות קשה ובאכזריות.

בכתב האישום מתואר כיצד אורי נאבקה בנאשם, אך הוא התגבר על התנגדותה ודקר אותה מספר רב של פעמים בכל חלקי גופה באמצעות סכין. לפי פרטים מחקירתו של הנאשם, ארפאעיה החזיק בכיסו כיפה למקרה הצורך אך לא הכין דבר מלבד זאת. "קניתי את הכיפה שבועיים לפני, כדי שאוכל להיכנס לישראל מבלי שיחשדו בי ומבלי שיזהו שאני שב"ח (שוהה בלתי חוקי)", אמר לחוקרים. "יצאתי מהבית לרצוח יהודי בגלל הכיבוש ובגלל היחס לערבים במחסומים בירושלים".

בשלב זה שלף את הסכין, דקר אותה שלוש פעמים וגרר אותה בידיה למרחק של כ-150 מטרים. אורי ניסתה להתנגד ואף צעקה, אבל חוץ משניהם לא היה שם איש. הוא דקר אותה עוד כמה פעמים, סתם את פיה בצעיף שהיה על צווארה, ולאחר שכפת את ידיה בחגורה, אנס אותה ונמלט מהמקום - לא לפני שלקח את הטלפון הנייד שלה, הוציא ממנו את כרטיס הזיכרון והשליך אותו מתחת לסלע.

אורי אנסבכר (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אורי אנסבכר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בשלב זה, ארפאעיה חזר לבית לחם, ועלה על מונית שהסיעה אותו לאל-בירה סמוך לרמאללה. שום דבר במסלול המילוט שלו לא היה מתוכנן: לאחר שהסתיר את הסכין, שנמצאה לאחר מכן בין שקי מלט ליד המסגד שבו הסתתר, נתפס בידי לוחמי הימ"מ.