אחרי שקבינט הקורונה החליט אתמול (חמישי) להחמיר את הצעדים במאבק בקורונה, והכריז על סגר ב-30 ישובים "אדומים" שבהם הדבקה גבוהה במיוחד - שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס למצב התחלואה המחמיר, למגבלות החדשות וגם למתקפות על הפרויקטור גמזו. אדלשטיין הביע הסתייגות מקיום ההפגנות: "לא חובה להתכנס באלפים ולהדביק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כפי שהזהרתי - אנחנו נמצאים במצב שבו נאלצנו להטיל סגר על 30 ישובים", אמר אדלשטיין, בהתייחסות להחלטת השרים בקבינט הקורונה. השר ביקר את מדיניות אכיפת המגבלות, ולדבריו - "אם לפני חודשיים וחצי הייתה אכיפה כשביקשתי, יכול להיות שלא היה צורך בסגרים". הוא הוסיף: "לא יכול להיות שגם עכשיו אנחנו רואים חתונות, אירועים פיראטיים ועסקים שלא שומרים על ההנחיות". 

פרופ' רוני גמזו פרויקטור הקורונה (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)
"עושה עבודה טובה". הפרויקטור פרופ' רוני גמזו | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

"כל החלטה בריאותית שהבאתי נועדה לעשות דברים שימנעו סגר", ציין. כשנשאל על פרופ' רוני גמזו, אדלשטיין העניק גיבוי מלא לפרויקטור: "לא מתחרט לרגע שפניתי לגמזו. אני נותן לו גיבוי מלא. זה לא אומר שהוא חף מטעויות, אבל יחד עם משרד הבריאות הוא עושה עבודה טובה".

"גמזו זקוק לשיתוף פעולה מהציבור ומהדרג הפוליטי", הסביר. "אם הוא נתקל בהתנגדות לכל צעד - זה יביא אותנו לסגר כללי, שממנו אנחנו מנסים להימנע". 

אדלשטיין טען כי "אם הייתי בא היום לקבינט ואומר שגילינו ביממה למעלה מ-3,000 חולים ושמספר החולים הקשים עלה - לא היה מתקיים דיון: כולם היו מרימים יד ואומרים ללכת לסגר כללי". הוא הסביר כי "מה שאנחנו רואים היום בעלייה במספר החולים המאומתים ישתקף בבתי החולים בעוד כמה שבועות". 

ההפגנות בבלפור (צילום: שי פרנקו,רויטרס)
"לא היה מזיק להגביל התקהלויות פוליטיות". ההפגנות השבועיות בבלפור | צילום: שי פרנקו,רויטרס

שר הבריאות התייחס גם לטענות נגד ההפגנות בימים אלה: "לנגיף הקורונה אין דעות פוליטיות. כשמגבילים איש דתי בתפילה ובבתי כנסת, שזו זכות יסוד - לא היה מזיק להגביל גם התקהלויות פוליטיות. כשאין חוק נגד - לא חובה להתכנס באלפים ולהדביק". הוא סיכם את דבריו ואמר: "אם נשמור על הכללים - אולי לא נגיע לסגר בחגים".