במהלך ריאיון לחדשות סוף השבוע ביקר מי שמונה לתפקיד פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו, את ההחלטה לאפשר כניסה של 16 אלף תלמידי ישיבות מארצות הברית לישראל לקראת החגים: "צריכים לעשות כאן מעשה חכם ולמנוע כאן תבערה נוספת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זאת החלטה שהתקבלה לפני שאני נכנסתי לתפקיד", הוסיף פרופסור גמזו. "אני עוד לא סגור לחלוטין מה ההוראות הנוספות שאנחנו צריכים לתת".

הפרויקטור התייחס למטרה שלו להגביר את האמון בין משרד הבריאות לציבור. "הכל בשבוע הקרוב יסודר", אמר. "תהיה הסתכלות מחדש על ההגבלות והפעם בשולחן עגול, שכולם יהיו בו. נשמע את כולם. נבוא מסודר, בהסכמה מקצועית של המנכ"לים ואז נסדיר את הכל".

"הכוחות שלי זה הכוח המקצועי", הסביר גמזו מהיכן הוא שואב את סמכותו והתייחס גם לסוגיית הסמכויות ששבה ועלתה בשבועות האחרונים. "כל שרי הממשלה מבינים שאני התשובה לדילמה המורכבת הזאת, חברה וכלכלה, ורפואה. והאמת היא שאני מרגיש גיבוי מלא ויכולת השפעה בלתי רגילה עם גיבוי מלא של ראש הממשלה".

פרופסור גמזו טען שברגע שנתניהו פנה אליו הוא הסכים לקבל על עצמו את התפקיד המורכב: "ברגע שראש הממשלה אמר שאין פתרון אחר ושהמועמדות של פרופסור ברבש לא מסתייעת, אמרתי - אני אוביל".

גמזו טען שהוא לא מסתכל על הכישלונות הקודמים בניהול המשבר. "אני באמת רוצה לקחת את אזרחי מדינת ישראל קדימה", אמר. "כן, היו טעויות, וכן, היו הגבלות שאני לא ראיתי בהן את ההיגיון וזה הרחיק את הציבור. מי שבא רואה כאן פתוח וכאן סגור, הוא אומר: זה נראה לי לא סביר. במיוחד אותו אחד שאיבד את הפרנסה שלו".

לטענת גמזו, ייתכן שנוכל לחזור לטוס לחו"ל כבר בחודש הקרוב. "אני חושב שבמהלך אוגוסט השמיים יפתחו", אמר. "המטרה היא שנחזור כמה שיותר מהר ולכמה שיותר מדינות ירוקות, כי אנחנו די אדום לעומת הירוקות האחרות. זה בהחלט יעד ריאלי".

"הוטלה עליי המון אחריות", סיכם גמזו. "באמת, המון אחריות, זה לא פשוט ואני מרגיש את זה על הכתפיים שלי - אני משרת את אזרחי מדינת ישראל. לי ביטחון בדרך שלי. לא בטוח שאני אצליח, אבל אני באמת חושב שכולנו ביחד, כל אזרחי מדינת ישראל, אם אנחנו נדע לשלב ידיים אנחנו נצליח".