הגבלת ההתקהלויות במקומות סגורים עד 20 בני אדם תיכנס הבוקר (שישי) לתוקפה. מהשעה 08:00 תופקד למשטרה הזכות לקנוס את מפרי ההנחיה. ביום ראשון הקרוב צפויה להתכנס ועדת הקורונה בכנסת ולאשר את הגבלת ההתקהלויות גם בברים, אולמות, מועדונים ובתי תפילה. נתוני משרד הבריאות: 1,107 אובחנו ביממה האחרונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתום דיון סוער אמש, שבמהלכו מתחו השרים ביקורת על משרד הבריאות, הודיע ראש הממשלה נתניהו על צעדים לבלימת ההתפרצות השנייה של הנגיף בישראל. תחילה, סיכמו בממשלה על איסור התקהלות של יותר מ-20 איש בבתי כנסת ובמקומות סגורים כאחד, ו-50 בני אדם בברים, באולמות אירועים ובמועדונים. אולם, שר הפנים דרעי התרעם ואמר: "לא ייתכן שבמסעדות, ברים ומועדונים שהסכנה שם גדולה שבעתיים, אפשר יהיה להכניס 50 איש ולבתי כנסת ייכנסו רק 20". בסופו של דבר הוחלט ללכת עם דרעי וכאמור מספר המתפללים המקסימלי הושאר בעינו.

לראשונה: מעל 1,000 נדבקים ביממה

על פי עדכון שהוציא הבוקר משרד הבריאות, 1,107 ישראלים אובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף. מספר המונשמים עלה מהעדכון האחרון אמש מ-25 ל-27 ואדם נוסף מת מקורונה. מספר החולים הפעילים בישראל עלה ל-9,618. 24,491 בדיקות בוצעו אתמול.

בתוך כך, ראש הממשלה ושר הבריאות פנו אמש לציבור בעקבות נתוני התחלואה המשמעותיים בקורונה והתחושה שישראל לא מצליחה להשתלט על התפשטות המגפה, זאת בצל ההגבלות החדשות על ההתקהלויות. במקביל להצהרות, עלו טענות קשות בדיונים של משרד הבריאות אשר אומרות כי קצב ההדבקה בישראל הוא גבוה יותר מהתחזיות. הייתה קיימת הערכה שנגיע לאלף נדבקים רק בשבוע הבא אולם בפועל מספר הנדבקים ביממה הקודמת נשק ל-1,000.

התוכנית הכלכלית של שר האוצר

בעקבות המשמעויות הכלכליות של ההגבלות שחוזרות, שר האוצר, ישראל כ"ץ, קיים דיון ראשון עם בכירי משרדו במטרה לגבש תכנית מקיפה לסיוע כל מגזרי המשק, שכירים ועצמאים, עד למחצית השנה הבאה, בשני שלבים של חצי שנה כל אחד.

התרחיש שבצילו הורכבה התוכנית הכלכלית הוא כי משבר הקורונה לא יסתיים לפני מציאת חיסון בפחות משנה. לכן, יש להיערך להפעלת המשק בזמן זה, תוך היערכות למתן סיוע מקיף לכל מגזרי המשק שיזדקקו לו שכירים, עצמאיים ובעלי עסקים, כולל ענפים שלא יחזרו לפעילות עד למועד סיום המשבר ותחומים שיוגבלו באופן זמני.

ישראל כץ
שר האוצר כ"ץ | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90

כ"ץ הנחה לבחון מודלים מהעולם למתן סיוע תוך כדי תעסוקה כדי לאפשר למשק להמשיך בפעילותו תוך כדי קיום המגבלות. שר האוצר עדכן את רה"מ על כוונתו להכין את התוכנית הדו שלבית ולהציגה בפניו במהלך השבוע הבא. כמו כן, על כוונתו להביא לממשלה הצעה לתקציב קורונה מיוחד בהיקף המתאים, כדי לממן את עלות התוכנית הדו שלבית.