פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו פנה אתמול (חמישי) לנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי בבקשה למנוע את חגיגות ראש השנה באומן. פרופ' גמזו אמר בפנייתו כי הוא מבין את החשיבות של החגיגות למאמינים, אבל שלקיומן בימים אלו עלולות להיות השלכות חמורות - לקריאת המכתב המלא. נכון לעכשיו, הנסיעה לאוקראינה וממנה אפשרית, ואלפים מתכננים לנסוע אליה כמדי שנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרופ' גמזו הסביר כי למרות הצעדים שננקטו בישראל בניסיון לעצור את התפשטות הנגיף, שיעורי התחלואה נותרו גבוהים, במיוחד בקרב המגזר החרדי, שהוא המגזר ממנו מגיעים רוב הנוסעים לאומן.

מתפללים באומן (צילום: Brendan Hoffman, GettyImages IL)
"לשבועיים של חגיגות בצפיפות גבוהה יהיו השלכות על התפשטות נגיף הקורונה". למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: Brendan Hoffman, GettyImages IL

במכתב הביע הפרויקטור את דאגתו מכך שלשבועיים של חגיגות בתנאי צפיפות גבוהה יהיו השלכות על התפשטות נגיף הקורונה בישראל ובאוקראינה, וקרא לנשיא זלנסקי לעשות כל שביכולתו כדי למנוע את קיום החגיגות במדינתו.

ביום רביעי כונסה ישיבה דחופה בנושא הטיסות לאומן, ובמסגרתה דרשו נציגי המל"ל ממשרד התחבורה לבטל את אישורי הטיסה שכבר ניתנו לטיסות לאוקראינה. שרת התחבורה רגב הטילה על כך וטו ודרשה לדון על כך בקבינט הקורונה.