פרופסור יורם לס הפך לאחד הסמלים של הקורונה ואי אפשר להישאר אדיש לטענותיו. לס מעורר תמיכה וגם הרבה מאוד כעס כשמופנה אליו הכינוי - "מכחיש קורונה". מהצד השני נמצאת פרופ' גליה רהב, שמהווה דמות "הרופאה הגיבורה" של עידן המגפה ומתריעה, כמו רוב האנשים, על הסכנות הרבות שטומן בחובו נגיף הקורונה. השניים התייצבו לקרב מרתק שהוא מעבר לרפואי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הרסנו את החיים למיליוני אנשים - יש מחיר", טוען פרופ' לס, "אני אומר שזה לא פרופורציונלי". לס תקף את רהב: "את משגעת את כל המדינה על החוויות האישיות שלך - עם תשעה חולים והורסת למיליונים של אנשים את החיים. אל תהרסי את המדינה, זה לא שווה - זה לא מידתי". 

פרופ' יורם לס ופרופ' גליה רהב
פרופ' יורם לס ופרופ' גליה רהב

לכך הגיבה פרופ' רהב: "אם לא היו עושים שום דבר, אז באמת לא הייתה כלכלה כי לא היו עושים שום דבר, היו המון אנשים מתים. מנענו מוות של הרבה יותר אנשים". פרופ' לס מיהר לתקוף: "בחורף מתים יותר - ולא עשית סגר. אין דבר כזה בהיסטוריה של הרפואה שיש יותר חולים קשים מבינוניים, הם שינו את הקריטריונים, הם טועים לאורך כל הדרך". לכך ענתה פרופ' רהב: "אנחנו משתגעים מכמויות החולים שיש לנו, אתה לא יכול להגיד שזה על כלום".

העמדה של לס במשבר הקורונה הייתה מצרך נדיר במשבר האחרון: מיליון מובטלים, אין תרופה, אין חיסון, וגם לא יהיה בקרוב. ואז מגיע פרופסור ואומר - 'השתגעתם, זה לא גרוע משמעותית משפעת, אפשר לפתוח הכול'. לס הוא לא עוד ליצן פרובוקטור, מדובר ברופא וחוקר שהיה מנכ"ל משרד הבריאות בעצמו לפני 32 שנה. פרופ' לס טוען שאין סיכוי שהוא טועה: "מיום ליום אני יותר בטוח - אני לא לבד".

צפו בכתבה המלאה של אילן לוקאץ' ב"אולפן שישי".