במשרד הבריאות נמשכו לאורך כל הלילה הדיונים בנוגע להטלת הגבלות על ערים נוספות בישראל והדיון בוועדת השרים נדחה להיום (חמישי). משה ליאון ראש עיריית ירושלים שמתנגד לסגר ולחלק מההגבלות החדשות שיגר מכתב למשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו והזהיר מפני הפיכת השכונות למדגרות קורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"עמדתי החד משמעית היא נגד הטלת סגר", פתח ראש העירייה את מכתבו והסביר. "הסגר המוצע עשוי להפוך את השכונות הרלוונטיות למדגרות קורונה. השכונות המדוברות בירושלים הן שכונות בהן מתגוררים עשרות אלפי אנשים בדירות צפופות וסגירה הרמטית שלהם תוביל להדבקה המונית".

קורונה בישראל, ירושלים (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ליאון מציע לפרופ' גרוטו לפתוח חמ"ל ייעודי שיופעל על ידי העירייה ופיקוד העורף בשכונות ולפנות כל חולה בתוך 24 שעות במטרה למנוע את המשך ההדבקה. "סגר ללא פתרונות כאלה ישיג את המטרה ההפוכה", הוא טוען.

דברי ראש העירייה יש לפעול בצורה שונה בכל הקשור למוסדות החינוך בעיר: "בישיבות הגדולות לגילאי 16-25, שליחת עשרות אלפי בחורים הביתה עלולה להביא להתגברות המחלה בצורה דרמטית. אין אפשרות לבדוק את כולם ואנחנו עשויים לשחרר חולים רבים לבתיהם, שם הם ידביקו משפחות רבות ויביאו להתפרצות אדירה במגזר החרדי".

 

"המלצתי היא הידוק הסגרים על כל הישיבות הגדולות למשך שבועיים", הוא מסביר. את הישיבות לתלמידי כיתות ט'-יא' הוא מציע להשאיר פתוחות במתווה של קפסולות. במידה ויימצא חולה, הקפסולה תיסגר והתלמידים ישלחו לבידוד בבתיהם.