בית ספר, חתונה ומסיבה – בניגוד להנחיות: למרות שרק אמש (שלישי) נכנס לתוקפו העוצר הלילי על כ-40 ערים ויישובים המוגדרים כאדומים, אלפים הפרו את ההגבלות והתקהלו אחרי השעות המותרות. ראש עיריית נצרת הצהיר: "יש אבטלה של 60 אחוזים, העיר פתוחה כרגיל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בערים האדומות שבהן אסורה היציאה מהבית למרחק של יותר מ-500 מטרים וההתקהלות אסורה גם כן, נערכו 7 חתונות המוניות שפוזרו על ידי המשטרה. "סיכלנו ופיזרנו היום 7 חתונות במחוז הצפוני, ואין הנחות לאף אחד, אין יחס מיוחד", מסר ל-N12 מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב שמעון לביא.

ראש עיריית נצרת עלי סלאם אמר בראיון לליאת רון ברדיו צפון 104.5: "אני הולך להודיע לכל העולם שנצרת פתוחה רגיל. יסגרו אותי אז יסגרו אותי. אני נותן את כל האחריות על הממשלה עצמה לא על עלי סלאם. יש לי אבטלה 60 אחוז ולאנשים אין מה לאכול, 50 אחוז חיים מהרווחה, אז אני לא אתן יותר שאני אקרוס".

בעיר האדומה בני ברק, ששיעור המאומתים בקורונה גבוה באופן משמעותי, נפתח הבוקר בניגוד להנחיות תלמוד תורה בוסטון בעיר. על פי ההנחיות, כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להישאר סגורים פרט לגני הילדים ולחינוך המיוחד. בסיור שערכנו במקום ראינו כי שערי בית הספר פתוחים לחלוטין, ואת המקום פקדו עשרות ילדים והורים. לדבריהם הם הגיעו באישור מפקח המקום.

אומנם חיפה היא לא עיר אדומה אך חתונות המוניות אסורות על פי ההנחיות, ולמרות זאת חתונה רבת משתתפים של חסידות ויז'ניץ נערכה אתמול בעיר. באירוע לקחו חלק משפחות של אדמו"רים - וגם סגן שר החינוך מאיר פרוש.

עוצר לילי בבאקה אל גרבייה‎ (צילום: החדשות12)
עוצר לילי בבאקה אל גרבייה‎ | צילום: החדשות12

תיעוד שהגיע לידי N12 ניתן לראות מאות אנשים יושבים בטריבונות בצפיפות גדולה מאוד בתוך אולם סגור. לבקשת המארגנים, חלק גדול מהקהל אuמנם עטה מסכות, אך ניתן לראות כי מסכות של רבים מהם מונחות על הסנטר ולא מכסות את הפה כראוי. 

מלשכתו של סגן השר פרוש נמסר: "סגן השר השתתף בחתונה שהתקיימה אתמול בערב במשך דקות ספורות בלבד. סגן השר קורא לציבור להתנהל ולהישמע להוראות גורמי הבריאות".

דוד לחמיש, הביא את ילדיו ללימודים (צילום: n12)
דוד לחמיש, הביא את ילדיו ללימודים | צילום: n12

בניגוד להנחיות ההתקהלות, התקיימה אתמול מסיבה רבת משתתפים בעיר חיפה. בתיעוד מתוך האירוע ניתן לראות את המבלים עומדים צפופים וללא כל זכר למסכה או אמצעי הגנה אחר. במאקו דווח כי לפי חשבון האינסטגרם של המקום, האירוע תוקשר לפני כן כחלק מליין של ימי רביעי בבר ה"סליק", ולפי התיעוד מהמקום, המסיבה הסתיימה כמתוכנן בשעות הלילה המאוחרות ללא התערבות גורמי אכיפת החוק.

מנהלי המקום מסרו: "הסרטון שהועלה לרשת הוא מגמתי ולא משקף את מה שקרה בערב בפועל. מדובר בקטע קטן בשיא הערב שטופל באופן מיידי. במהלך הערב אנחנו עושים כל מה שניתן כדי להקפיד על הכללים. לצערנו הלקוחות לא תמיד משתפים פעולה".

גם בירושלים הפרו באופן בוטה את ההנחיות כשהמשטרה איתרה שני אירועים שהתקיימו במרכז העיר. בכל אחד מהאירועים נכחו כ-200 משתתפים. השוטרים ביקשו מהמשתתפים לפזר את ההתקהלות ווידאו עמידה בהנחיות, ובמקביל רשמו 3 דוחות למארגנים בגין קיום וארגון האירועים.