הקורונה הורידה את שוק התעסוקה אל הברכיים, רבים איבדו את עבודתם ונאלצו למצוא מקורות פרנסה חלופיים. אבל יש כאלה שגילו שהכישורים המיוחדים שלהם יכולים להיות אפילו יותר רווחיים מהקריירה הקודמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שלי נווה - משחקנית לשיפוצניקית

כשעולם התרבות יצא לחל״ת, שלי נווה – שחקנית ביום וברמנית בלילה- נכנסה לבור כלכלי. כשהגיע הגל השני היא הבינה שהיא בבעיה. לכן פרסמה פוסט בפייסבוק שבוא היא מציעה את כישוריה הבסיסיים. ״אני אמרתי אני אתחיל רק ממדף, מלתלות טלוויזיה, רק לעשות משהו קטן ואני פתאום מוצאת את עצמי מחליפה בלטו ומאלתרת ומתקנת דברים שמעולם לא חשבתי שאני אגיע אליהם״.

בחודשים האחרונים היא שיפוצניקית במשרה מלאה, ״אני על זה גדלתי, אני לא יודעת לבשל, אני יודעת לשפץ״, היא מספרת. מאז היא לא מפסיקה לעבוד: ״המון נשים שאומרות שאין להן זמן לחכות לאבא שלהן או לחבר טוב , ופתאום אני הגעתי והן אומרת המדף עמד חודש על הרצפה ואיזה כיף שבאת״.

״הייתי שחקנית שלא עובדת״, היא מספרת בכנות, ״כל הזמן באודישנים ועובדת בברים, חיי לילה. הרווחתי ברמת המינימום, והיום אני מרוויחה כפול מזה. אבל באותה מדיה אני עובדת המון. אני עושה ארבעה לקוחות ביום, אני עובדת כמו חיה״.

״אני רק בפחד שלי שלא יקרה לי משהו בריאותי, אני מזה מפחדת״, היא אומרת בכנות. ״אני עובדת כאילו מחר אין לי עבודה״.

תרומת כליהעיבדו את עבודתם בקורונה ופצחו בקריירה חדשה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
צילום: החדשות 12, החדשות12

דניאל צ׳לצ׳ינסקי ועמיחי שקל - כוכבי טיקטוק

בזמן שרוב הישראלים נפגעו קשות מהמשבר יש מי שהצילו להמציא את עצמם מחדש. בני הזוג דניאל צ׳לצ׳ינסקי ועמיחי שקל, עד לפני פרוץ המשבר הוא ניהל עסק לעיצוב תפאורה, והיא הייתה כקלינאית תקשורת - היום הם בטיקטוק״יש לי כרגע קרוב ל-90 אלף עוקבים, ולעמיחי יש 70 אלף. אנחנו פעילים אנחנו מעלים סרטונים והם מגיעים להמון צפיות״, בני הזוג מספרים.

יחד הם נותנים ייעוץ לחברות איך לשווק בפלטפורמה, מלווים קמפיינים גדולים וגם מלמדים את כוכבי האינסטגרם איך אפשר לעשות את זה גם בטיקטוק. עבור אלפי ישראלים הקורנה שיבשה ועדיין משבש ת את אורח החיים והפרנסה. אבל יש גם את אלה שמצאו את הדרך להרים את עצמם ליזום ולהפוך את התקופה הרעה להזדמנות.