נתוני היממה החולפת מלמדים על צניחה במספר המאובחנים כחיוביים לנגיף הקורונה, יחסית לתקופה האחרונה. על פי עדכון משרד הבריאות שהופץ הערב (שני), ביממה האחרונה התגלו 1,008 מקרים חיוביים לנגיף, לעומת ממוצע של 1,500 בשבוע האחרון. מספר החולים הפעילים עומד על 29,201.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי שעה מספר החולים קשה עומד על 264, 80 מהם מונשמים - עלייה של 6 ביממה האחרונה. מספר הנפטרים עלה ב-4 מאז חצות ועומד על 415. מספר הבדיקות ביממה האחרונה עמד על 19,687, זאת לעומת כ-25 אלף בממוצע ביממה בשבוע האחרון. שיעור המאומתים מסך הבדיקות עומד על 5.7%.

קורונה בבתי האבות (צילום: רויטרס_)
יותר בדיקות בבתי אבות | צילום: רויטרס_

דו"ח אגף המודיעין שהופץ בצהריים לימד כי ביממה הקודמת התגלו רק 951 מקרים חיוביים לנגיף. זו הייתה הפעם הראשונה מאז 1 ביולי שנרשמו פחות מאלף מאובחנים ביממה. בנוסף למספר הנמוך של המאובחנים, על פי נתוני הדו"ח, שמתייחס לנתוני יום שבת - 5.5% מהבדיקות הניבו תוצאות חיוביות. זו ירידה בשיעור התוצאות החיוביות, לעומת 8% אחוז ביום שלפני כן. בשבוע האחרון עמד הנתון סביב 7% אחוז מכלל הנבדקים.

לצד הנתונים המעודדים, בדו"ח, שהופץ מאוחר מהרגיל, נרשמה הערה מטעם מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה: "מספר החולים החדשים ושיעור התוצאות החיוביות נמוכים באופן יחסי לימים האחרונים. הדבר נובע ככל הנראה משני גורמים מרכזיים - מספר בדיקות נמוך ודגימה נרחבת בבתי אבות, שהניבו שיעור תוצאות חיוביות נמוך מאשר בשאר האוכלוסייה".

סגן שר הבריאות יואב קיש  (צילום: דוברות הכנסת)
קיש: "אי אפשר ללמוד מנתונים של יום אחד" | צילום: דוברות הכנסת

מרכז המידע והידע מציין כי באופן עקבי, לאחר סוף השבוע נרשמת ירידה בבדיקות, ובהתאמה הדבר משתקף גם בירידה במספר התוצאות החיוביות החדשות. "בערים שבהן נרשמת התחלואה הפעילה הגבוהה ביותר מסתמנת ירידה משמעותית במספר החולים החדשים, וזאת להבנתנו נוכח הירידה במספר הבדיקות", נכתב.

סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש (הליכוד) אף התייחס לכך היום בדיון בוועדת הקורונה ואמר כי "יש ירידה בכמות המאומתים אבל אי אפשר ללמוד מנתונים של יום אחד".