בעקבות הצעת הסגר הנוקשה שפורסמה במהלך השבת ותובא מחר לאישור הממשלה, ולאחר הקולות שנשמעו נגדה - שר הבריאות יולי אדלשטיין התראיין לחדשות סוף השבוע והבהיר כי הוא עומד מאחורי הנוסח הנוכחי. "אני חתום על ההצעה שתובא מחר לממשלה, ואני אומר חד משמעית - לא יהיה מו"מ", אמר. "ברגע שנתחיל להעמיד תנאים של תחום זה או אחר, אנחנו נקריס את כל ההצעה, וכתוצאה מכך נקריס את מערכת הבריאות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אדלשטיין הגיב לקולות שנשמעו מתוך הממשלה שמתנגדים לסגר כפי שהוצע: "אני מעריך את האנשים שמתייצבים בגלוי ואומרים שלא צריך לעשות שום דבר, להחזיק את הכל פתוח, אפשר לחיות עם כמה אלפי מתים, אבל אנשים שמצד אחד לא היו מוכנים לשום הגבלה שום ניהול דינפרינציאלי של המשבר, ועכשיו ימשיכו את הקרב הזה, כל אחד על התחום והציבור שלו, ובסופו של דבר ידרשו להוריד את מספרי החולים והמאושפזים לא יודעים איפה הם חיים. ידוע לי המחיר הכבד ביותר של הסגר, ואני דווקא משום כך, במשך 3 חודשים שאני במשרד, ניסיתי לעשות את הכל כדי למנוע סגר. את אותה מדיניות נקט גם גמזו".

"אילו הייתה אכיפה ומשמעת ב-40 ישובים שנסגרו, הייתי אומר לתת לעוצר הלילי עוד צ'אנס", אמר בהתייחס לשינוי המדיניות המהיר מאז ההחלטה האחרונה לסגור את הערים האדומות. "אי אפשר לבקש מהשוטרים לרוץ אחרי כל אחד, אי אפשר לטעון שאזרחים לא עומדים בהנחיות שזו חוסר הבנה של הנהלים כשיש חתונה עם אלף אורחים. אנשים צריכים להבין שאותם צוותים רפואיים שאנחנו כל כך אוהבים לכנות 'מלאכים בלבן', עכשיו אומרים שחייבים איכשהו לרסן את המגפה".

"לצערי הרב, לאחר פתיחת המשק. אני זוכר באמת שאמרתי את הדברים האלה לפני 3 חודשים, אם לא נהיה בסדר נהיה בסגר, ולצערי זה מתממש. אפשר לבוא בטענות על אכיפה, הנחיות אבל אני חוזר ואומר, אילו הדברים הפשוטים ביותר היו מתבצעים, לא היינו מגיעים לנקודה הזו. כולי תקווה שיפסיקו לחשוב על סגר כענישה, אלא כפעולה רפואית".

"ברגע שאנחנו נצא מהסגר ונראה שאנחנו שולטים במצב, אני אציע לחבריי לעשות בדיקה עמוקה ורצינית לגבי מצבה של מערכת הבריאות בישראל. במצב חירום אנחנו נדע להפעיל את כל המנשמים, פירוש הדבר שחולה אונקולוגי או קרדיולוגי או חס ושלום מישהו מתאונת דרכים לא יוכל לקבל טיפול. כדי לא להגיע למצב הזה אנחנו מבקשים החלטה על הסגר. אילו היו מאפשרים כפי שאמרתי, ניהול דיפרנציאלי לא היינו מגיעים לזה".

חברת הכנסת ויו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא-ביטון התארחה גם באולפן והגיבה לדבריו של השר אדלשטיין. "הסיבה היחידה שאנחנו נמצאים בנקודה הזו שהולכים למהלך כל כך קיצוני היא כי לא היו מסוגלים לטפל באומץ מוקדי התחלואה. הציבור מאבד אמון כשלא מראים לו את התמונה באופן אמיתי וכשלא אומרים לו באמת למה עושים באמת את הצעדים שאנחנו עושים".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברים של שאשא ביטון: "בדיוק בגלל הפופוליזם של שאשא ביטון שחיבלה בהחלטות המקצועיות שהיו מונעות סגר, נאלצנו להגיע כעת לסגר כללי".