ברקע חילוקי הדעות עם ראש הממשלה, פרויקטור הקורונה רוני גמזו התראיין הערב (ראשון) במהדורת צאת החג ואמר, לראשונה, כי בסוף השבוע נגיע ל-800 חולים קשה. נזכיר כי המספר הזה מסמל את הקו האדום שהציבו במשרד הבריאות שמעבר לו היא עלולה להגיע לקריסה. "ההערכה שלי שנסיים את השבוע הקרוב עם 800 חולים קשה ו-20 מתים ביום", התריע גמזו. "חלקם משתחררים מבית החולים אבל חלקם ממשיכים להיות מאושפזים. זה הביטוי של העלייה בתחלואה שראינו בשבועות האחרונים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גמזו הסביר מה עומד מאחורי המחלוקת שלו עם נתניהו, שמעוניין להחמיר את הסגר: "אני מזכיר שאני תומך בסגר למרות שהתנגדתי לו בהתחלה. בינתיים הצבנו מתווה של הגבלה מאסיבית על התקהלויות ברחבי המדינה, המשך ההפעלה של הכלכלה ומעט חופש באזור הקהילתי. אני רוצה לתת לזה צ'אנס".

הפגנות בבלפור (צילום: N12)
הפגנה בבלפור: "תפגינו בריסון" | צילום: N12

גמזו ציין כי הוא "מכבד את עמדת ראש הממשלה ומכבד את הדאגה שלו", ועם זאת הדגיש שהוא מתנגד להחמרה בסגר בשלב זה גם נוכח דבריו הקשים באשר לתחלואה בהמשך השבוע. "בתי החולים רוצים להמשיך לעבוד. הנחיתי כל בית חולים לפתוח מחלקת קורונה. צריך לנצל את כל היכולות שלנו ולהקטין פעילות אלקטיבית אנחנו בשעת חירום. הניתוחים לא כולם דחופים. צריך לאזן מחדש אבל אני לא רוצה לסגור את המשק". 

גמזו הוסיף: "אם לא יקבלו את עמדתי אני ארגיש לא בנוח עם זה אבל בסופו של דבר אלה האיזונים שצריך לעשות. אתם מכירים אותי – אני נמצא בתפקיד הזה מבלי לברוח כשיש דלת מסתובבת. אני לא הטיפוס שבורח, לפעמים העמדה שלי מפתיעה". 

שר החינוך יואב גלנט (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
שר החינוך גלנט. "אני מכבד אותו, אבל צריך לסגור את החינוך" | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

באשר למערכת החינוך אמר גמזו כי לדעתו היא "חייבת להמשיך להיות סגורה לאורך כל תקופת החגים", והוא העריך שהכיתות הגבוהות לא ייפתחו מיד עם סיום הסגר - "אני מכבד את גלנט", אמר גמזו והוסיף: "אבל הנתונים מדברים בעד עצמם. בדיעבד אני מרגיש לא בנוח עם ההחלטה לסגור את מערכת החינוך". 

גמזו התייחס גם להפגנות וקרא לציבור להפגין בריסון: "יש לכם את כל השנה להפגין. בזמן שאנשים מאבדים עבודה לא צריך לעשות את זה באופן שבו אתם מפגינים. תפגינו במרחק ולא בדבוקות. זה מסמל לאנשים אחרים שהם יכולים להפר הנחיות". 

בסוף הריאיון פנה גמזו לציבור באופן ישיר: "הדרך לנצח היא להיות אחראי ולשמור על בני המשפחה, החברים והמדינה. אפשר לעבור את הסגר וזה תלוי בכולנו ובממשלה".