שיא שלילי נוסף במספר החולים בישראל: משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי במהלך היממה האחרונה אובחנו 3,904 חולי קורונה חדשים ומספר החולים קשה עומד על 474. 133 מאושפזים מונשמים. במקביל לעלייה בתחלואה מספר הבדיקות גם עלה ובמהלך היממה האחרונה בוצעו 44,717 בדיקות. מתחילת המגפה מתו בישראל 1,054 בני אדם שחלו בקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסך הכל יש 31,769 חולי קורונה פעילים בישראל, 327 מהם התווספו מחצות. 927 חולים מאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ, ויותר מ-30 אלף נמצאים בבידוד בבתיהם או במלון. 109,757 ישראלים כבר החלימו מקורונה. 

אתמול התקיימה ישיבה מקדימה של הקבינט ובה נשקלו אפשרויות שונות במטרה לבלום את העלייה בתחלואה. הישיבה נערכה בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, שר הבריאות אדלשטיין ופרויקטור הקורונה פרופ' גמזו. החברים בישיבה דנו בשאלה אילו הגבלות להטיל בתקופת החגים.

רוני גמזו (צילום: החדשות )
פרויקטור הקורונה, פרופ' גמזו | צילום: החדשות

ההמלצה של משרד הבריאות היא לסגור את הכבישים הבין עירוניים בערב חג ראש השנה. כלומר, ייאסר המעבר בין ערים וארוחות החג יוגבלו להשתתפות של עד 10 אנשים. עדיין קיים ויכוח אם תוגבל היציאה מהבית למרחק של עד 500 מטרים. 

על פי ההערכות, בסופו של דבר הקבינט יצביע היום בעד אחת משתי האופציות: הריסון המהודק שבו תומך הפרויקטור גמזו או סגר כללי, שבו תומך שר הבריאות אדלשטיין. ההערכה היא שבתוך כשבועיים או שלושה שבועות מערכת הבריאות תגיע לקו האדום, כלומר בבתי החולים יאושפזו כ-700 חולים קשים. הפרויקטור גמזו התריע מעלייה בתחלואה במשך החגים, בעקבות ההתקהלויות שמאפיינות את המועדים הללו - מה שיכול להוות בעיה גדולה לקראת החורף.