הקלה בהגבלות: בעקבות לחץ שהפעילו מסעדנים, משרד הבריאות הודיע הערב (שבת) כי מסעדות קטנות יורשו להכניס 20 איש, ובלבד שיהיה אפשר לשמור על מרחק של 2 מטר משולחן לשולחן. ההחלטה החדשה עדיין לא נכנסה לתוקף והיא תלויה באישור ועדת שרים. איגוד המסעדנים: "שמחים על החלטת שר הבריאות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר בביטול הגבלה שהתקבלה רק אתמול ושהייתה אמורה להיכנס לתוקף מחר. בקבינט הקורונה אישרו אתמול הגבלות חדשות, בהם היתר להתקהלויות של עד 30 איש במקומות פתוחים ו-20 איש במקומות סגורים. לצד זאת, הקבינט החליט שבמקומות הקטנים מ-80 מ"ר, יוכלו להתקהל לכל היותר 10 אנשים – הגבלה שהייתה פוגעת בצורה קשה במסעדות קטנות.

מסעדה בתקופת הקורונה (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
עד 20 איש במקום סגור, עד 30 במקום פתוח | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90

בעקבות לחץ של מסעדנים, משרד הבריאות הודיע כי ההגבלה על עסקים הקטנים מ-80 מ"ר מבוטלת – וכעת הן יוכלו להכניס 20 איש ללא קשר לגודלן. מדובר בעצם בהשוואה של ההגבלות על מסעדות למגבלות שהוטלו על בתי הכנסת.

ממשרד הבריאות נמסר: "שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין החליט, לאחר התייעצות עם גורמי המקצוע ובכללם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי והפרויקטור פרופ' רוני גמזו, על השוואת תנאי המסעדות ובתי התפילה, מבלי לפגוע בבעלי העסקים".

"מחר תובא הצעת החלטה שתקבע כי במסעדות, במקומות ציבוריים, בתי עסק ובתי תפילה יוגבל מספר האנשים ל-20 אנשים בחלל סגור ו-30 בחלל פתוח, ובלבד שניתן יהיה לשמור על ריחוק של 2 מ"ר בין שולחן לשולחן (התו הסגול)", הוסיפו במשרד הבריאות.

שר המשפטים אבי ניסנקורן הגיב להחלטת משרד הבריאות: "לא יוטלו הגבלות נוספות על המסעדות. אני מברך את שר הבריאות אדלשטיין ואת הפרויקטור פרופ' גמזו על ששקיבלו את עמדת כחול לבן בעניין הזה. נאבקים בקורונה - שומרים על הכלכלה".

באיגוד המסעדנים בירכו על ההחלטה: "ההחלטה שהתקבלה ביום שישי בקבינט הקורונה, היא החלטה שרירותית וחפוזה. אנחנו שמחים על החלטת שר הבריאות לבטלה ומודים לפרופ' גמזו ושרי קבינט הקורונה, שפעלו במהלך סופ"ש לבטלה. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם פרויקטור הקורונה גמזו ומשרד הבריאות על תו חדש למסעדות, שיחליף את התו הנוכחי, בו אין שמץ של היגיון".