העלייה בתחלואה נמשכת: 3,496 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול (שלישי). 458 חולים מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ במצב קשה, 138 מונשמים. במקביל לעלייה במספר הנדבקים, גם מספר הבדיקות שבוצעו אתמול עלה ועמד על 44,454. 1,040 חולים מתו לאחר שנדבקו בקורונה מתחילת המגפה בארץ. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסך הכל יש כ-30 אלף חולי קורונה פעילים בישראל, 460 מהם התווספו מאז חצות. 925 חולים מאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ, השאר, יותר מ-29 אלף נמצאים בבידוד בבתיהם או במלון. 107,600 ישראלים כבר החלימו מקורונה. 

אתמול התייחס הפרויקטור פרופ' רוני גמזו לממדי התחלואה ומצבה של מערכת הבריאות במאבק בנגיף הקורונה. בדבריו, ציין גם את עוצר הלילי שהוטל אתמול על 40 ערים מהשעה 19:00: "אנחנו צריכים לעצור התקהלויות, בטח בערים אדומות", אמר. "שיעור התחלואה הוא מהגבוהים בעולם, מה שאנחנו עושים זה כדי להגן על התושבים ולהקטין את התחלואה".

"היקף התחלואה, גם בערים ירוקות הוא גדול, אז בטח בערים אדומות. זה הימור גדול מדי", אמר פרופ' גמזו במהלך השידור בפייסבוק. "אני מתנצל התנצלות מלאה, מכל הלב, לכל הערים שנמצאות כרגע בתהליך של מגבלה. אני מתנצל בפני התושבים וראשי הערים. הקורונה מחייבת אותנו לפעמים לנקוט בצעדים לא נעימים כדי לשמור על הבריאות. זה הדבר היחיד שמנחה אותי".