הפרויקטור רותח – ומשיב אש: הממונה על ההתמודדות עם נגיף הקורונה, פרופסור רוני גמזו, תקף היום בחריפות את המערכת הפוליטית ואמר כי לא פעם שקל לעזוב את תפקידו. את הדברים אמר הבוקר (חמישי) בראיונות שהעניק לרשת ב' ולגלי צה"ל. על הטיסות לאומן: "השתגעתם?".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פרופ' גמזו ענה לביקורת של יו"ר הקואליציה מיקי זוהר ואמר: "אני לא מחפש פושים, אני מחפש להוריד את התחלואה ומצפה שכולם ישתפו פעולה. שרי הממשלה צריכים לחזק אותי ואת ראש הממשלה. אני לא מחפש מי מחזק אותי כל יום, אני הולך עם האמת המקצועית שלי".

מיקי זוהר רוני גמזו (עיבוד: פלאש 90)
עיבוד: פלאש 90

הממונה על המאבק בקורונה הפתיע ואמר כי "לפעמים עוברת בי המחשבה להתפטר – זה תפקיד הרבה יותר מורכב ממה שחשבתי". אך הרגיע ואמר: "אני נחוש. יש לי עור מספיק עבה. אף אחד לא עומד בתור להחליף אותי. אני עושה את העבודה".

"התחלואה בישראל נובעת מזה שאנחנו חיים בחיים נורמליים. המדינה בתהליך של 'הכל נורמלי' אז אנשים מורידים את רמת ההנחיות", אמר גמזו. "האלטרנטיבה היא הגבלות, זאת לא תוכנית קסם. אני מקווה שההיגיון הזה יעבור. אנחנו יוצרים הבנה לגבי מתווה התפילות בתשרי אבל אני צריך שיתוף פעולה".

התפילות יתנהלו תחת אבטחה כבדה
צילום:

"אחרי כל מה שקרה מנסים עוד לעשות מתווים לאומן? השתגעתם?", תקף גמזו. "ההתעסקות האובססיבית הזאת, יו"ר הקואליציה עושה מאמצים אדירים. אני רוצה שיעשה מאמצים להורדת התחלואה". גמזו התייחס לביקורת על ההגבלות בבתי הכנסת: "מתווה בתי הכנסת הוא לא בשביל החרדים אלא עבור עם ישראל. מקווה שיהיו תפילות ושלא נעשה הגבלות תנועה. סגר כללי בחגים עדיין על השולחן".

ביחס לחברה הערבית הוא אמר: "תראו מה קורה בחברה הערבית. זו רק ההתחלה. החתונות ההמוניות ממשיכות. תוכנית הרמזור תהפוך את ההגבלות הארציות למקומיות. רוב הארץ בתחלואה של עיר ירוקה".