החל מהבוקר (רביעי) נסגרו גני האירועים והאולמות, כך על פי המגבלות שקבעה הממשלה לבלימת תחלואת הקורונה. ההגבלה הזו מצטרפת לשורת ההגבלות שנכנסו לתוקפן אתמול ב-14:00 בצהריים, והביאו לסגירת המועדונים והברים, מופעי התרבות וכן חדרי הכושר והבריכות הציבוריות. כמו כן, מותרות התקהלויות עד 20 איש, ועד 19 אנשים יכולים להתפלל יחדיו בבתי הכנסת. בתוך כך, הלילה עודכנו מחשבי המשטרה ומהבוקר הקנס על אי חבישת מסיכה עלה ל-500 שקלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההגבלה במסעדות שהתירה עד 20 סועדים בפנים ועוד 30 סועדים בחוץ עודכנה אמש, וכעת ניתן להכניס 20 אנשים לכל חלל במסעדה. כלומר, מסעדה גדולה המכילה מספר חללים תוכל להכיל עשרות אנשים, בתנאי שכל 20 אנשים יהיו מופרדים בחלל אחר.

בנוגע למגבלות בתחבורה הציבורית, משרד הבריאות הוציא אתמול בערב הודעה לפיה - מהבוקר נסיעות באוטובוס מוגבלות ל-20 איש, אך ההנחיה לא נשלחה לחברות התחבורה הציבורית והאוטובוסים פעלו הבוקר כרגיל. אולם לאחר דיווחנו ב-N12, נשלחה הבוקר הנחיה חדשה לחברות לפיה תפוסת הנוסעים תהיה עד מחצית מהמותר ברכב. באוטובוס בין-עירוני מורשים לנסוע עד 30 נוסעים, באוטובוס עירוני מורשים לנסוע עד 32 נוסעים, ובאוטובוס מפרקית (אקורדיון) מותר להסיע עד 50 נוסעים. כמו כן, האוטובוסים יסיימו את פעילותם בשעה 22:00 בערב, ויופעלו בהם המזגנים - לאחר הביקורת הציבורית בנושא

 

מסעדה בתקופת הקורונה (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90
אמש עוד הספיקו אחרוני הזוגות לקיים חתונות עם 50 משתתפים. נוי ומתן שהתחתנו אמש ברעננה סיפרו על ההתרגשות: "ההתרגשות בשמיים, עברנו ימים ממש לא פשוטים, עד לפני כמה שעות לא ידענו שנהיה כאן. בהתחלה ביטלנו, התקשרנו לכל האורחים והספקים וביטלנו - וברגע האחרון החתונה מתקיימת".  

הגדלת הקנס על אי חבישת מסיכה נידון בשבועות האחרונים ועורר התנגדות בקרב רבים מחברי הכנסת. אולם בימים האחרונים התעקש נתניהו להחריף את האכיפה על חבישת המסיכות ואיתה להגדיל את הקנס מ-200 ל-500 שקלים, וכך אישרה הממשלה. הבוקר התקנה הזו נכנסה לתוקף. בתוך כך, הוגדלה הנוכחות המשטרתית בשורת יישובים ובהם ואדי ערה ובאקה אל גרבייה וכן האכיפה על אי חבישת מסכות.

אכיפת משטרה של תקנות הקורונה (צילום: פיטוסי , פלאש 90)
צילום: פיטוסי , פלאש 90

בנוגע להגבלות בחדרי הכושר ובבריכות הציבוריות, אתמול הצהירה יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא-ביטון, כי היא תדרוש הבהרות בנוגע לסיבת סגירתם.

החל מהיום - סגר בביתר עילית

אמש החליטו בוועדת השרים לעניין אזור מוגבל לאשר למפקד הצבאי של אזור יהודה ושומרון להכריז על השטח המוניציפלי של העיר ביתר עילית כאזור מוגבל למשך 7 ימים. בשל ההחלטה, הכניסה לביתר עילית והיציאה ממנה יוגבלו – וכך גם התנועה והעסקים בתוך העיר.

אכיפת הסגר בטבריה (צילום: דוברות המשטרה)
אכיפת הסגר בטבריה | צילום: דוברות המשטרה
לנוכח החשש מהתגברות התחלואה בקורונה בביתר עילית, כבר ננקטו הגבלות על התקהלות ועל מערכת החינוך בעיר. אך גורמי המקצוע במשרד הבריאות הבהירו כי במועד זה נדרשת נקיטת אמצעים משמעותיים יותר – וכך הגיעו לקביעה כי יש להכריז על העיר כשטח מוגבל.

בביתר עילית יש לפי שעה 240 חולים פעילים. מדובר בנתונים גבוהים, שכן שיעורם של הנדבקים הוא 389 ל-100 אלף איש. בשבעת הימים האחרונים, העלייה בתחלואה על בסיס חולים פעילים בעיר עומד על 224%.