שר הבריאות, יואל (יולי) אדלשטיין התייחס הבוקר (שלישי) לסגר ההדוק שמונהג בימים אלו ברחבי הארץ. בראיון לגלי צה"ל אמר שר הבריאות כי במשרד "נערכים גם לתסריטים קשים, וכיוון שיש עלייה בחולים זה יכול להשתקף בחולים קשה. בבתי החולים יש היערכות לא פשוטה על חשבון מחלקות אחרות, אבל זהו צו השעה ואנחנו נערכים לכך".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בדוח אמ"ן שהתפרסם הבוקר - לראשונה, ישראל עוברת את ארצות הברית במספר המתים ליום מקורונה, ביחס לאוכלוסייה. בעדכון של משרד הבריאות הבוקר עולה כי אתמול, במהלך יום כיפור, אובחנו 1,121 חולים חדשים בקורונה, זאת מתוך סך הכול 8,105 תוצאות של בדיקות שהתקבלו. נכון להבוקר, 233,554 ישראלים אובחנו בנגיף הקורונה מתחילת התפרצות המגפה, ו-755 חולים נמצאים במצב קשה. מתוכם 207 מונשמים, ועד כה מתו מהקורונה 1,507 חולים במצטבר.

"הסגר לא יוסר", הצהיר אדלשטיין בראיון, "אין תסריט שבעוד 10 ימים אנחנו מרימים את הכול ואומרים שהכול נגמר. יכול להיות שיהיו שינויים לטובה, אבל בעקבות הפקת לקחים מאפריל, אנחנו נצא באופן הדרגתי ואחראי ולא יעזרו שום לחצים. הפתיחה של המשק והחיים שלנו תהיה הדרגתית ואיטית".

 

 

סגן סר הבריאות, יואב קיש, עדכן הבוקר בחשבון הטוויטר שלו מאות מכשירים לבדיקות מזורזות שנרכשו על ידי ישראל "המטרה היא תוספת של כ-20,000 בדיקות מהירות יומיות. מעבר לכך נבחנות בתחום הבדיקות טכנולוגיות ישראליות חדשניות פורצות תחום", כתב סגן השר.

היום יעלה לדיון בכנסת חוק הקורונה שיעסקו גם בהגבלת זכות ההפגנה במהלך הסגר. ביחס להפגנות בלפור נגד ראש הממשלה נתניהו אמר אדלשטיין: "אני באמת חושב שכולם צריכים לגלות אחריות, לא יקרה כלום אם אנשים ימצאו דרכים אחרות למחות מבלי להתקהל ומבלי לעבור על הכללים".

פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
פרופ' רוני גמזו, פרויקטור הקורונה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"לגבי עזיבתו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, הוא הודיע שהוא מגיע ל-3 חודשים ואני שמחתי על כך", סיפר שר הבריאות. "הוא עושה את עבודתו נאמנה ואם הוא לא ישאר מעבר לזה נצטרך למצוא פרויקטור שימשיך את עבודתו של גזמו. צריך פרויקטור שירכז את כל העבודה וימליץ. והאיזונים בין הבריאות לכלכלה והמצב החברתי, האיזונים האלה הם באחריות הממשלה וכך זה צריך להיות".