בעוד שרוב אזרחי ישראל נמצאים בבתים בשל סגר הקורונה הנרחב, ישנם אזרחים שעדיין מסרבים לשתף פעולה. המשטרה הוזעקה בשעות הצהריים היום (שלישי) לבית כנסת בעיר מודיעין עלית, שם על פי הדיווח, שהו עשרות מתפללים בתוך בית כנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשכוחות המשטרה הגיעו למקום, הם הבחינו בעשרות רבות של בני אדם מתגודדים בתוך בית הכנסת, תוך שהם אינם עוטים מסכות ואינם שומרים על ריחוק חברתי. במהלך פיזורם של המתפללים מהמקום, עוכבו חמישה בני אדם שסרבו להזדהות ולהתפנות. שאר האנשים ששהו במקום חזרו לבתיהם.

בכניסה לכמה מבתי הכנסת בישראל נתלו הבוקר שלטים הקוראים להפר את ההנחיות ולהמשיך במצוות התפילה, על אף ההנחיות הברורות והסכנה הכרוכה בהפרתן. בהודעה הרשמית מטעמה, הודיעה המשטרה כי היא "קוראת לציבור להישמע להנחיות שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל".

הפשקווילים שנתלו בכניסה לבתי הכנסת
הפשקווילים שנתלו בכניסה לבתי הכנסת

מוקדם יותר היום המשטרה עצרה במחסום ברחוב ז'בוטינסקי בעיר בני ברק חולה מאומת שהפר את הבידוד. בתוך הרכב שהו שני בני אדם, כשהנהג הנו החולה המאומת. כשהגיע הרכב למחסום, שמו לב השוטרים כי הנהג משתעל בחוזקה, הוא תושאל ולאחר זמן קצר הודה כי הוא אכן אובחן כחולה.

לנהג, בן 53, נרשם דוח בגין הפרת בידוד על סך 5,000 שקלים והוא הושב לביתו באופן מידי. מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה מקרה זה בו אזרח מסכן את בריאות הציבור תוך הפרת ההנחיות והתקנות כפי שנקבעו ואשר נועדו להילחם בנגיף ולקטוע את שרשרת ההדבקות".