שר הבריאות אדלשטיין ומנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי הודיעו הבוקר (שלישי) על מינוי ד"ר שרון אלרעי פרייס לתפקיד מ"מ ראש השירות לבריאות הציבור במקום פרופ' סיגל סדצקי. אלרעי שימשה לפני כעשור האפידמיולוגית הראשית של מדינת ניו-המפשייר. לפני כשבוע ויתר ד"ר סלמאן זרקא, מועמד בכיר לתפקיד, על המינוי מחשש שלא יוכל להצליח כי לא יינתנו לו סמכויות. שר הבריאות: "מודה לד"ר אלרעי על הירתמותה למערכה וכניסתה מתחת לאלונקה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עם מינויה אמרה אלרעי פרייס: "מודה על ההזדמנות וגאה להצטרף לצוות המצוין שמוביל את ההתמודדות הלאומית עם משבר הקורונה. אני בטוחה שבשילוב כוחות נוכל לעצור את המגפה, לנהל חיים תקינים, ולשמור על הבריאות של כולנו".

ד”ר אלרעי פרייס היא מומחית בפנימית ובבריאות הציבור, סיימה התמחות במחלות זיהומיות ומסיימת בימים אלו התמחות במנהל רפואי. נכון להיום ד"ר אלרעי משמשת כסגנית מנהל מרכז רפואי כרמל וחברת הנהלה משנת 2015. בשנים 2013-2010 הייתה שרון האפידמיולוגית הראשית של מדינת ניו-המפשייר, במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו-המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות בניו-המפשייר לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC).

שר הבריאות אדלשטיין בירך על מינויה: "ד"ר שרון אלרעי מהווה חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה. מודה לד"ר אלרעי על הירתמותה למערכה וכניסתה מתחת לאלונקה". מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי: "ד"ר שרון אלרעי פרייס תוכל לתרום רבות מניסיונה העשיר ויחד עם הנהלת משרד הבריאות והרופאים, הרופאות והאחיות במחוזות, תחזק הן את הלחימה במגיפת הקורונה והן את הטיפול בפרט בתחומי עיסוקה".

פרופסור סיגל סדצקי (צילום: פלאש 90)
פרופ' סדצקי | צילום: פלאש 90

לפני כשלושה שבועות הודיעה ראש שירותי הבריאות היוצאת פרופ סיגל סדצקי על התפטרותה, וכתבה פוסט קשה בחשבון הפייסבוק שלה, בנוגע להתנהלות ישראל בבלימת מגפת הקורונה. "תחושתי היא שעם הזמן הפכנו מאנשי מקצוע המגיבים לאירועים בצורה פרואקטיבית לבעלי אחריות נטולי סמכות המגיבים באיחור אחר האירועים", כתבה סדצקי וחתמה: "ישראל נעה למקום מסוכן".