‎במחלקת הקורונה בבית החולים כרמל שבחיפה מאושפזים 30 חולים, מחציתם צעירים. שלושה מהם, בשנות ה- 30 וה-40 לחייהם, ללא מחלות רקע: הם מחוברים למכונת לב-ריאה ומצבם מוגדר אנוש. הצוותים הרפואיים בבתי החולים כרמל, רמב"ם והגליל המערבי מתריעים שוב ושוב על מחסור במיטות אשפוז ועל כך שהם מתקרבים למצב של אי ספיקה. האזהרה היא ברורה: אם לא תקחו אחריות המחלקות יקרסו.‎

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ב"כרמל" מחלקת הקורונה בתפוסה מלאה, כמו הרבה מחלקות קורונה בבתי החולים בצפון, והעלייה בתחלואה מעלה חשש למצוקת מקום לטיפול בחולי הקורונה. ד"ר אריק עדן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים, מזהיר: "קורסים תחת מגפה אדירה, מספרים מחרידים של חולים. לפי דעתי מספר המתים מקורונה הוא כבר יותר מכפול ממספר המתים משפעת בכל שנה".

"ואל תשכחו, קורונה לא הייתה לנו בחורף", הוסיף ד"ר עדן. "קורונה התחילה באביב בישראל, בחודש אפריל התחילו למות פה אנשים, לא מתו בינואר ופברואר. מחכה לנו עכשיו חורף של שפעת עם קורונה, אני לא יודע איפה נהיה בסופו".

בית החולים כרמל, ארכיון
צילום:

על אחד החולים אמר ד"ר עדן: "גבר בן 40, בריא לחלוטין, שהיה חולה חמישיה ימים והידרדר נשימתית. הוא הגיע להנשמה מלאכותית, הריאות שלו הפסיקו לתפקד לחלוטין ואם לא היינו מחברים אותו למערכת האקמו הוא היה מת". גם חולה אחר היה בריא עד שאושפז – וכעת תלוי בתרופות ובציוד רב.

ד"ר אמיר ורור, מנהל מחלקת הקורונה, סיפר שהמחלקה שלו תפסה את מחלקת ילדים. "את מחלקת ילדים פיצלנו לאיזה מקום שהם יוכלו קצת להתכנס בו לתקופת הקורונה. כולם פה, כולל המונשמים. המחלקה השנייה שאנחנו מתכננים זה במקום מחלקת קרדיולוגיה, שאותה גם יזיזו למקום אחר. זו המציאות שלנו, עם זה אנחנו צריכים להתמודד. אם תהיה מחלקה שלישית ורביעית אני לא יודע איפה נשים את האנשים".