לקראת החלטה על מגבלות בחגים? נתניהו מקיים כעת (רביעי) סבב התייעצויות  מצומצם בטלפון, בהשתתפות מספר שרים והממונה גמזו. לקראת כינוסו של קבינט הקורונה מחר לדיון באפשרות למגבלות בחגים, משרד האוצר פרסם את עמדותיו. מוקדם יותר אמר הפרופ' גמזו: "תקופת החגים יכולה להגדיל את ההדבקה – וזה מחייב אותנו להחלטות מורכבות לקראת החגים. על כך אנחנו עמלים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במשרד האוצר מתעקשים כי גם אם יוטל סגר, יש להמשיך את הלימודים בגילים הנמוכים. כמו כן דורשים באוצר להמשיך את פעילות מקומות העבודה בהתאם לתנאי התו הסגול - וכן להורות על צמצום בלבד של פעילות המסחר ולא על הפסקה מלאה שלה. עמדת האוצר הועברה אחר הצהריים לממונה גמזו ולמנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי.

אתמול דווח בחדשות 12 כי גובר הסיכוי לסגר בחגים. מנהלי בתי החולים בישראל העריכו בישיבה עם שר הבריאות אדלשטיין והממונה גמזו כי לא יהיה מנוס מצעד שכזה בעקבות העלייה בתחלואה. בין הצעדים שנשקלים: סגירת כבישים, מוסדות חינוך, עסקים ומסעדות.

בזמן שהוא שוהה בבידוד בעקבות חשיפה לחולה קורונה, גמזו השתתף באופן מקוון בכנס המכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות. הוא התחייב: "נקבל החלטות מדודות, תפורות וחכמות". גמזו הוסיף כי "צריך למצוא את הדרך לנהל את זה בחוכמה – לצד המורכבויות האפידמיולוגיות".

גמזו אמר: "הניהול של האירוע בגל השני היה שונה לחלוטין מהגל הראשון, בניסיון מתמיד לנהל חיים עם הקורונה ולתת לאנשים לחזור לעבודתם". ממונה הקורונה גם הוסיף: "התפקיד שלי הוא הכי כפוי טובה שיש במדינת ישראל היום. אתה לא נותן שום מתנות אלא רק מגבלות - ולכל אחד יש טענות. זה התפקיד הניהולי המורכב ביותר שאי פעם עשיתי".