נטאלי מרדכי החשיבה עצמה כל החיים לאישה אחראית. היא הקפידה ללכת בפעם בשנה לרופא כדי לעשות בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד וזאת על אף שלא היה לה כל רקע למחלה. במשך השנים הבדיקות לא העלו ממצאים מדאיגים אולם תקרית פתאומית שהובילה אותה לבית החולים - חשפה במקרה גושים חשודים שהתגלו כסרטן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת דיאטת החלבונים שהתחילה לעשות לפני כמה חודשים, נהגה מרדכי לאכול כל יום דגים. באחד הימים, בעודה אוכלת דג, עצם קטנה ממנו נתקעה לה בגרון. הנסיונות להוציא את העצם מהגרון העלו חרס ולבסוף נאלצה ללכת לבית החולים וזאת על אף החששות שלה בעקבות התפרצות הקורונה.

כשהגיעה למיון בית החולים, אמרו לה הרופאים כי העצם שנתקעה יכולה להוביל לזיהום ועל כן עליה לעבור בדיקת סי טי שתשובותיה יגיעו תוך שעה. "אחרי הבדיקה ראיתי שהם מתעכבים כמה שעות", סיפרה מרדכי. "לא הבנתי למה. הרופא אמר לי שהעצם כנראה נמסה בקיבה, אבל במקומה, הוא רואה גידול בחזה. הרגשתי שאני מתעלפת".

הרופאים במיון שלחו את מרדכי בדחיפות לכירורג בכדי שיבדוק את הממצאים. בבדיקת האולטרסאונד שעברה ביום למחרת התגלה גוש גדול בחזה ועוד שניים קטנים. "זה מפחיד בטירוף. הרגשתי כל כך נבגדת. אלו גושים שהתפתחו שם במשך כמה שנים וכל שנה הייתי אצל כירורג שד. איך הוא לא הבחין בהם? גם הנקתי ולא הרגשתי שום דבר. הם פשוט הסתתרו מאחורי החזה".

לאחר המקרה שלה, נטאלי תוהה מדוע לא מאפשרים לנשים לעבור בדיקות אולטרסאונד כל כמה שנים בכדי שיהיה קל יותר לאתר גושים כאלה. "זה השלב הכי טוב לגלות את הגושים. אבל גם זה יכול היה להימנע. אלוהים שלח לי נס, עצם הדג ממש הצילה לי את החיים".