38 אלף ישראלים נמצאים כעת בבידוד. רבים מהם מחכים ימים שלמים עד שיופנו לבדיקות ויקבלו את התוצאות, אלא שבמקביל קיים מסלול מזורז - מסלול VIP - למפורסמים ולכאלו שמוכנים לשלם. המסלול מעניק להם קדימות ומספק תוצאות תוך מספר שעות. המצלמה הנסתרת שלנו מגלה איך עובד המנגנון - בתי חולים ציבוריים ורופאים פרטיים שעובדים בשירות אותם אנשים מיוחסים על חשבון אחרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית החולים איכילוב נותנים שירות מיוחד לתורמי בית החולים. בדיקת קורונה וסרולוגית עד הבית - בחינם. באתר שפתוח לכולם לא תמצאו אזכור לכך - כי מדובר בסוד שעובר בין קהילת המעושרים. על פי הנציגה, התורמים לבית החולים מקבלים בדיקה מהירה בחינם: "vip עושים להם. אלה שתורמים לבית חולים". אבל גם מי שירצה לשלם על בדיקה מהירה יותר כנראה מאלה שמגיעים דרך קופות החולים, יוכל לבוא לבית החולים ולקבל אותה.

המעבדות של בית החולים הדסה מנוצלות לטובת בדיקות בתשלום. הם נותנים שירות פרטי למפורסמים ולכאלה שיכולים לשלם למרות שיש מחסור בבדיקות ומדובר במשאב לאומי ששייך לכולם. כמובן, אלה שאין להם אפשרות לממן את הבדיקה, רק יחלמו לקבל את הבדיקה באותו היום, שלא נדבר על התוצאה. 

סנדרה רינגלר ובעלה השיגו תוך זמן קצר בדיקה סרולוגית, בדיקה שלא מאושרת על ידי משרד הבריאות. אבל בבתי החולים איכילוב והדסה מוכרים את הבדיקה האמינה עם האישורים תמורת כמה מאות שקלים. גם בבידוד שמורה עליו משרד הבריאות קיים מסלול VIP. שם, נותנים למפורסמים כמו אייל גולן, סנדרה רינגלר משה שגב ועוז פטור מבידוד בזמן שאחרים לא מצליחים להשיג מענה  במוקד.

מטעם בית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "עלות הבדיקה שכוללת ייעוץ רפואי, בדיקת סרולוגיה ובדיקת מטוש עומדת על 511 שקלים. התשובה ניתנת עד 24 שעות בלבד".

מטעם ד"ר נטר נמסר בתגובה: "זה לא בניגוד להנחיות. אסור לי להמליץ להוציא את הניבדקים מבידוד, אבל את הבדיקות אני יכול לעשות. זו בדיקת עזר שאני מבצע ובמידה ואני מגלה תשובה חיובית אני מפנה לביצוע מטוש וחוסך מעם ישראל הרבה נידבקים חדשים. התכתבתי עם הרופאה המחוזית והראיתי לה את הנוסח שאני שולח לכל נבדק לפני הגיעו והיא קיבלה את זה".