בשונה ממה שהחוקרים שיערו עד כה, ארגון הבריאות העולמי הודיע היום (שלישי) כי ישנן ראיות חדשות המצביעות על כך שנגיף הקורונה נישא באוויר ולא מועבר רק באופן טיפתי. ההודעה על הגילוי החדש נובעת מכך ששורה של מדענים הפצירו בארגון הבריאות לעדכן את הציבור בהנחיות חדשות למניעת התפשטות הקורונה, שיתאימו לממצאים החדשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עד עתה, עמדת ארגון הבריאות העולמי הייתה כי הקורונה מתפשטת בעיקר באמצעות טיפות קטנות שנפלטות מהאף ומהפה של אדם שנושא את הנגיף. אולם, ביום שני השבוע פורסם מכתב פתוח שעליו חתומים 239 חוקרים מ-32 מדינות, בו הם מציינים כי לפי ראיות חדשות שהתגלו מתברר כי חלקיקים מהנגיף שנישאים באוויר יכולים להדביק אנשים ששואפים אותם.

בעקבות מכתב המדענים, ארגון הבריאות העולמי אמר בתדרוך לעיתונאים שנערך בג'נבה כי ישנן ראיות חדשות לכך שהקורונה נישאת באוויר. יחד עם זאת, בארגון הדגישו שלא מדובר במסקנה סופית. "עדיין צריך לאסוף את מכלול הראיות ולפרש אותן, ואנו ממשיכים לעשות זאת", אמרה בנדטה אלגרנזי, מארגון הבריאות.

כל שינוי בהערכה של ארגון הבריאות העולמי לגבי דרך ההדבקה של הנגיף, עשוי לגרום למקבלי ההחלטות ברשויות הבריאות ברחבי העולם לחשוב על התאמה מחדש של ההנחיות לציבור, ואם ההנחיה לשמירת מרחק של 2 מטרים אחד מהשני עדיין רלוונטית.