ענקית התרופות "אסטרהזניקה", שהחלה בשבוע שעבר בארה"ב את השלב השלישי והמתקדם בניסוי הקליני בבני אדם לחיסון לקורונה, מפסיקה את ההליך בשל מחלה לא ידועה שהתפרצה אצל אחד הנסיינים. מדובר בהליך שכיח כאשר מבצעים ניסויים קליניים בבני אדם ומטרתו לוודא שמנות החיסון שניתנות לא גורמות לתגובות קשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כחלק מהניסויים המבוקרים שלנו ברחבי העולם של החיסון שפותח ביחד עם אוניברסיטת אוקספורד, החלטנו לעצור במטרה לבחון נתונים בטיחותיים", מסרה החברה באופן רשמי. "זהו צעד שגרתי שקורה כשישנה מחלה לא ברורה שמתפרצת באחד מהניסויים".

החברה היא אחת מתוך שלוש חברות בלבד בארצות הברית, אחרי "פייזר" ו"מודרנה", שנמצאות בשלב השלישי והמתקדם של ניסויים קליניים בבני אדם. דובר החברה אישר כי הנסיין שפיתח את המחלה הוא בריטי אך למרות זאת כלל הניסויים שלה ברחבי העולם הופסקו באופן מיידי.

רק אתמול הצטרפה "אסטרהזניקה" לשמונה חברות אחרות שחתמו על אמנה במסגרתה הן מתחייבות שלא לחפש אחר אישור ממשלתי לחיסוניים הפוטנציאליים שהן מייצרות. הן הבטיחו שיחכו עד לקבלת נתונים מהימנים מספיק שיוכיחו כי החיסונים שלהן הם בטוחים, זאת כדי לוודא שהנגיף יפסיק להתפשט.