תוכנית הרמזור היא תוכנית הדגל של הפרויקטור פרופ' רוני גמזו, היא אמורה לחלק את ישראל לאזורים לפי צבעים, ולתת לערים הירוקות יותר שליטה על מה שקורה בהן ולאפשר להטיל פחות מגבלות. המתווה הזה היה אמור כבר לעבור ולצאת לפועל בראשית חודש ספטמבר - אך ישיבת הקבינט נדחתה ליום ראשון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי תוכנית הרמזור על פי מפת ישראל נכון להיום - רוב המדינה כרגע ירוקה. בנוסף, יש חלק של רשויות כתומות ו-30 רשויות אדומות. חשוב להדגיש כי הקריטריונים לתוכנית עדיין לא אושרו והם עוד יכולים להשתנות. הביקורת המרכזית של המתנגדים לתוכנית הזו היא שניתן לעבור בקלות מאזור ירוק לאזור כתום ואדום בישראל, בהיותה מדינה מאוד קטנה.

מסלול אחד לדוגמה מראה כיצד ניתן לנסוע חצי שעה מזכרון יעקב, שהיא כרגע עיר אדומה לרמת ישי שמוגדרת צהובה ועד לחיפה שהיא עיר ירוקה, בנסיעה של 20 דקות. מסלול אחר מראה בדיוק את אותה הבעיה. תושב אור יהודה, המוגדרת כעת עיר אדומה, יכול לצאת ממנה ולנסוע לבני ברק שהיא כעת כתומה ויכול להמשיך ברבע שעה נסיעה לתל אביב שמוגדרת עיר ירוקה.

במילים אחרות, תושבים מערים אדומות יכולים להגיע לאירוע תרבות עם מאות משתתפים בערים ירוקות כמו תל אביב לדוגמה - ואף אחד לא יכול לעצור אותם. הפרויקטור גמזו אומר מצדו כי המטרה שלו היא לא להשאיר אנשים בבתים או בערים וכי הוא מודע לחלוטין לסיכון הזה, שמוגדר מבחינתו סיכון מחושב.

שאלה נוספת היא איך מיידעים את הציבור בהגדרה של כל אזור ואיך כל אחד יכול לדעת שהוא נכנס לאזור אדום. עבור המטרה הזו ביקש הפרויקטור לפתח אפליקציה שתתבסס על מיקום ואמורה להתריע לאדם שהוא נכנס לאזור אדום.