שבועיים לפתיחת שנת הלימודים בצל הגבלות הקורונה, משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי קצב התחלואה נשאר יציב, ו-1,660 בני אדם אובחנו אתמול כחיוביים בבדיקת קורונה. מספר המתים מהנגיף עלה ב-5 מאז חצות ועומד על 698. מספר החולים קשה עלה ב-11 מאז העדכון אתמול בערב, ועלייה קלה נרשמה גם במספר המונשמים. בתוך כך, אדלשטיין סייר במפעל לייצור מסכות ואמר: "אנחנו קודם כל רוכשים תוצרת כחול-לבן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר החולים קשה עומד על 410, ומספר המונשמים על 113. מספר הבדיקות ממשיך להיות גבוה יחסית - מאז חצות נעשו 7,433 בדיקות, ובמהלך אתמול בוצעו בסך הכול  25,228 בדיקות. במקביל, מספר החולים המאומתים שהתגלו בישראל מתחילת המגפה מתקרב ל-100 אלף, ועומד כעת על 95,264.

בתוך כך, שר הבריאות יולי אדלשטיין סייר במפעל המסכות "סופרגום" באיזור התעשייה ברקן בשומרון, והגיב לפרסום ב-N12 על הפסקת הזמנת ציוד מיגון לקורונה ממפעלים ישראלים לטובת מפעלים מסין.

"ההנחיה החד משמעית שלי במשרד הבריאות היא שבכל מקום שיש תוצרת ישראלית שעומדת בסטנדרטים שלנו אנחנו קודם כל רוכשים תוצרת כחול-לבן", אמר. "יהיו הזמנות מהמפעל הזה וגם במפעלים נוספים בהם ביקרתי אמרתי את הדברים האלה: תוצרת ישראל קודמת. לא נהיה עוד פעם במצב שנשלח את המוסד לחפש ציוד ברחבי העולם".

בנושא התכנון להגיע ליעד בדיקות של 60,000 ביום אמר: "אנחנו ממשיכים להגדיל את הפוטנציאל שלנו לגבי מספר הבדיקות היומי. כבר עכשיו אנחנו יכולים להגיע למספרי בדיקות גבוהים יותר מ-30,000 אבל כרגע אין היענות בציבור. אני קורא לאנשים שיש להם סיבה להיבדק: להגיע ולעשות זאת".

עוד התייחס שר הבריאות לנושא אחוז החיוביים הגבוה יחסית בבדיקות קורונה בתקופה האחרונה. "שיעור החיוביים לקורונה מסך כל הבדיקות לא יורד ועומד על כ-11 אחוזים", אמר. "זה נתון מאוד מדאיג. כל אמצעי הטיפול במגיפה על השולחן ואנו בודקים את כל האפשרויות".