מלבד ההגבלות הכלליות שחלות במשך כל ימות השבוע, שבמסגרתן בין השאר מכוני הכושר סגורים, ההתקהלויות מצומצמות לעד עשרה בני אדם במקום סגור, ועד עשרים בשטח פתוח, מוטלות הנחיות מיוחדות לסוף השבוע. החל מהיום (שישי) בשעה 17:00 אחר הצהריים ועד יום ראשון ב-05:00 בבוקר, סגורים כל מרכזי הקניות הפתוחים והסגורים, וכן חנויות רחוב, מכוני יופי ומספרות. רשתות המזון וחנויות הפארם יישארו פתוחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש אישרה ועדת הקורונה של הכנסת את פתיחתם בימי שישי ושבת הקרובים של המוזיאונים, האטרקציות התיירותיות וגני החיות לפי תקן "התו הסגול". חדרי הכושר ייפתחו רק ביום ראשון בשעה 06:00 בבוקר כדי לאפשר לממשלה לקבוע מתווה להפעלתם. כפי שפורסם אמש במהדורה המרכזית, ההחלטה על הטלת סגר תידחה לפחות עד 6 באוגוסט.

ההחלטה הראשונה שהתקבלה השבוע עסקה בבריכות ובחופי הים, לגביהם הוחלט כי יישארו פתוחים גם בסופי שבוע. בהמשך, עסקה ועדת הקורונה במתווה המסעדות, אולם לא הושגו הסכמות ונכון להיום במסעדות מותרת התקהלות של עד 20 איש בפנים ועד 30 בחוץ. הגבלת ההתקהלויות תישאר בתוקף גם בסוף השבוע - עד עשרה בני אדם במקום סגור ועד עשרים בשטח פתוח. בבתי הכנסת מותרת התקהלות של עד 10 מתפללים.

החזרת עסקים לשגרת קורונה‎ (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
עסקים סגורים בתקופת קורונה‎ | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

במסגרת ההגבלות המיוחדות, החל מהיום בשעה 17:00 ועד יום ראשון בשעה 5:00 ייסגרו הקניונים, השווקים, מכוני היופי והמספרות. חופי הים, גני החיות, המוזיאונים והאטרקציות התיירותיות יישארו פתוחים, ולא תחול מגבלת מרחק על יציאה מהבית. הפארקים ושמורות הטבע יישארו פתוחים לקהל בהרשמה מראש.

התחבורה הציבורית תמשיך לפעול בהתאם להגבלות הקיימות - עד 50 נוסעים באוטובוס רגיל ועד 50% מתפוסת אוטובוס מפרקי. מופעי התרבות, הברים, חדרי הכושר ואולמות האירועים יישארו סגורים גם במהלך סוף השבוע.

רה"מ החליט: ההחלטה על סגר כללי תידחה

לפי נתוני משרד הבריאות, יותר מ-1,500 בני אדם נדבקו בנגיף ביממה החולפת, ובבתי החולים מאושפזים יותר מ-300 חולים קשה. למרות המגמה של עלייה בתחלואה, לא נראה שיוטל סגר בקרוב.

העסקים הקטנים קורסים (צילום: N12)
העסקים הקטנים קורסים | צילום: N12

אמש פורסם במהדורה המרכזית שבהתייעצויות אצל ראש הממשלה הוחלט לדחות את ההחלטות בנושא לפחות בכמה ימים עד שתמונת המצב תתבהר, ייתכן שעד 6 באוגוסט - המועד שבו הגנים והקייטנות יסתיימו. בכך מקווים מקבלי ההחלטות להקטין את הפגיעה במשק.

משרד הבריאות, מנגד, מעריך כי מספר החולים הקשים יגיע בשבועות הקרובים ל-800-700 – יותר מפי שניים מהנתון הנוכחי. שר הבריאות אדלשטיין התריע בשיחות סגורות: "אני מחכה או שיקרה נס רפואי ותשתנה המגמה או שנלך לסגר כי את ההגבלות שביקשנו לא קיבלנו. אם לפני כן היה למה לחכות - עכשיו כבר אין טעם".