הפרויקטור תוקף - ודורש צעד מיידי: פרופ' רוני גמזו זעם על ההחלטה שהתקבלה בממשלה, לפיה הלימודים לא יופסקו לפני תחילת הסגר ביום שישי ב-14:00. במכתב ששיגר היום (שלישי) לשר הבריאות אדלשטיין ולשר החינוך גלנט, דרש לסגור את הלימודים כבר מחר: "מאחורי המלצה זו עומדים כל גורמי המקצוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במכתבו התריע גמזו: "הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה בניגוד להמלצה המקצועית שלנו. יחד עם זאת, אנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסייה הכללית בפרט, נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה".

רוני גמזו (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90, פלאש/90 )
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90, פלאש/90

עוד הוסיף: "אני מבקש לעמוד בהמלצה המקצועית שלנו ולא לאפשר מחר את פתיחת מערכת החינוך עם כל המורכבות, ייתכן שניתן לצמצם זאת לכיתות ה' ומעלה בלבד". פרויקטור הקורונה הציג גרף לפיו ישנה עלייה משמעותית בנדבקים בקרב ילדים בבית הספר היסודי ובחטיבות הביניים. 

על פי הנתונים, בשבוע שלפני פתיחת מערכת החינוך, שיעור החולים בין הגילאים 19-10 עמד על 18%, ואילו בשבועיים שאחרי החזרה ללימודים זינק שיעור המאומתים, והיום הוא עומד על 26%. בגילאים הנמוכים של 9-0 עלה אחוז המאומתים באחד בלבד, והוא עומד על 11% בשבועיים שאחרי תחילת שנת הלימודים.

הבוקר הודיע משרד הבריאות על שיא חדש במספר החולים היומיים - קרוב ל-5,000 איש אובחנו אתמול כנשאי נגיף הקורונה. דוח אגף המודיעין שפורסם היום, בהסתמך על הנתונים, מתריע: "המגפה מתפשטת במדינת ישראל במהירות. קצב התפשטות הנגיף הינו המהיר ביותר שנראה בחודשיים האחרונים ואף נרשמה מגמת האצה בשבוע האחרון".

שר החינוך יואב גלנט (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90 )
שר החינוך יואב גלנט | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90

עוד הזהירו באגף המודיעין: "מספר החולים החדשים בישראל הוא מהגבוהים בעולם ביחס לגודל האוכלוסיה. אחוז הבדיקות החיוביות, שהינו מהגבוהים בעולם, מעיד על תחלואה גוברת בקרב האוכלוסייה הכללית". לפי הדוח, עליית מספר החולים קשה "יוצרת סכנה ליציבותה של מערכת הבריאות".