אחרי הביקורת הציבורית שהושמעה כלפי יועצו של נתניהו על כך שהפר בידוד, טופז לוק התנצל הערב (שני) והסביר כי ההנחיות שקיבל השתנו מספר פעמים. "הייתי צריך להקפיד יותא אני מתנצל שהפכו אותי לכלי ניגוח בראש הממשלה - ובכל מראה אשלם את הקנס מיוזמתי". מוקדם יותר ד"ר שרון אלרואי, ראש שירות בריאות הציבור במשרד הבריאות, התראיינה בתוכנית חיסכון עם גדעון אוקו והתייחסה להפרת הבידוד מצד שני יועציו של ראש הממשלה. בנוסף, אלרואי התריעה כי עד סוף השבוע עשויים להיות בישראל כ-800 חולים קשה: "זה מספר שנאמר הרבה מאוד פעמים קו אדום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"העברנו את שמותיהם של יועצי נתניהו למשטרה", הבהירה ראש מערך שירות בריאות הציבור. "כמו כל אזרח אחר צריך לנקוט נגדם בהליכים. אני לא שמעתי את החלטת נתניהו אני עובדת ונמצאת בדיונים ולא מקשיבה לתקשורת אבל אני יכולה להגיד שלהפרת צו בידוד יש משמעות חוקית. אני חושבת שכל בנאדם שמפר את הבידוד צריך לעמוד בחוק ולכן העברנו את השמות למשטרה".

ביתר הריאיון התייחסה אלרואי לסגר שהחל ואמרה: "אנחנו צריכים להמשיך עם המתווה כפי שהוא ולראות את התנהלות האוכלוסייה. כמו שאנחנו מבקשים שהציבור ייתן בנו אמון אנחנו רוצים לראות שהציבור מקשיב לנו. רוב האנשים הם לא פורעי חוק והם מקפידים על ההנחיות. אני חושבת שעשינו מספיק צעדים במסגרת הסגר כדי להפחית מקומות שיכולים לגרום לעלייה בתחלואה".

היא הסבירה כי בתי החולים בישראל לא בקריסה אבל ישנו מצב חירום: "בתי החולים במצב של עומס גדול מאוד ומלחיץ אותנו כיצד, במצב הזה, ניכנס לחורף. אני חושבת שאנחנו יכולים להמתין עוד כמה ימים, לראות את התנהגות האוכלוסייה לצעדים שכבר נקטנו ואם לא נראה שבאמת אפשר לאכוף את הדרך הזאת ויש דרכים לתחמן, אז צריך להגביר את ההגבלות". היא הדגישה: "חשוב להבין שכל הגברה כזו זה אומר עוד ועוד עסקים שיקרסו".

לסיום אמרה: "אנחנו צפויים לראות עלייה של חולים קשים עד 800 בסוף השבוע והמספר הזה נאמר הרבה מאוד פעמים כקו אדום. בתי החולים במצב של עומס קשה ויש הרבה צוותים בבידוד - לכן הגענו לקבינט בבקשה לעשות הגבלות".

במקביל, יועצו של נתניהו, טופז לוק אמר בשיחה עם מקורביו: "ההנחיות שקיבלתי השתנו מספר פעמים אבל עם זאת הייתי צריך להקפיד יותר. אני מתנצל שהפכו אותי לכלי ניגוח בראש הממשלה ובכל מקרה אשלם מיוזמתי את הקנס".