פציעות ספורט הן נושא שמסתתר בו המון כסף, הרי קבוצות העילית מאבדות הון על טובי השחקנים שלא עומדים במעמסה הגופנית. כאן נולד החיבור המעניין שבין עולם הספורט המקצועני לחבורה של יזמים חרדים מירושלים שמפתחים את המוצר ״הילאייבלס״ שכבר גייס כמה מיליוני דולרים, כולל מראשות החדשנות בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

״מה לומדים בספורט? להיות הכי טוב ולעשות דברים מעבר ליכולת שלך״, מסביר משה לייבוביץ' מייסד ומנכ"ל החברה, ״בחסידות גם כן אתה לומד מעבר ליכולתך ובמיוחד כשיש קשר עם הרבי, אז אני חושב ששני הדברים ממש הולכים ביחד״.

הטכנולוגיה עצמה בה עוסקים היזמים כבר קיימת במכונים ובמרפאות כאב. אך החידוש שמציעים היזמים, בוגרי המחזור הראשון של החממה לסטארט-אפים חרדיים "ביזלאבס" בירושלים, הוא למכור מוצר קטן ונייד שהולך איתך לכל מקום. השאיפה של הקבוצה היא להגיע למוצר שיסייע גם לספורטאי עילית, אלא גם לא כל אדם בוגר שסובל מכאבי ברכיים או גב, ולשם כך החברה מתקדמת לעבר ניסוי קליני בבית החלים וולפסון.

בנוסף לזרמים החשמליים - פולסים - שאיתם המוצר מטפל, הוא יכלול גם אפליקציה שתדריך את המטופלים בנוגע לתזונה, שעות שינה ועוד נושאים החשובים לבריאות האדם. היזמים מקווים כבר בקרוב ליצור שיתוף פעולה עם ליגות וקבוצות עילית, שמחפשות כל פיתרון לסייע לכאבים.