חן אוחנה, תושבת אשקלון, בת 30, חלתה בקורונה וחיכתה במשך כמה ימים להעברה למלונית שבאחריות פיקוד העורף. כשסוף סוף הגיע אמבולנס לאסוף אותה, אוחנה יצאה מביתה עם מזוודה שהכינה לשלושה שבועות, כשהיא לבושה בגופיה ומכנסיים קצרים. אלא שלאחר שהעמיסה את הציוד, הורה לה נהג האמבולנס הפרטי לרדת מכיוון שלבושה לא צנוע מספיק. "זה היה משפיל כל כך", היא סיפרה ל-N12. דובר צה"ל לא הכחיש את פרטי האירוע: "הנהלים חודדו עם הקבלן למניעת הישנות עוולה מסוג זה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אוחנה, שמשפחתה נמצאת בבידוד, מספרת שבאותו זמן היא נותרה כבר בלי אוכל במקרר וחיכתה לפינוי. "לפני שעליתי נהג האמבולנס כבר אמר שיש מישהו חרדי והוא מקווה שזו לא תהיה בעיה", היא מציינת. "כשעליתי, הוא נחרד מזה שאני בגופיה ושורטס ולא היה מוכן שאעלה. הוא אמר את זה לנהג. רבע שעה חיכיתי בחוץ כשכל השכונה מסתכלת כשהנהג מתקשר למנהל שלו. בסוף הנהג הודיע 'את לבושה חשוף - את לא עולה'".

חשוב לציין כי מצד פיקוד העורף אין כל נוהל או הנחיה לחולי קורונה בכל הנוגע ללבושם, למעט דרישה להגיע עם מסכה וכפפות. לכן, דרישתו של נהג האמבולנס ל"לבוש צנוע" מצד הנוסעת, נעשתה ללא כל סמכות.

מלון קורונה בירושלים
מלונית קורונה. אילוסטרציה | צילום: צילום מסך

בעקבות סירוב הנהג להעלותה לאוטובוס, אוחנה ביקשה לשוחח עם המנהל - והנהג נתן לה, אך גם השיחה איתו לא עזרה. "המנהל אמר שאם יש לי בעיה אז שאתקשר למוקד פיקוד העורף, כי בלבוש חשוף אני לא עולה לאמבולנס", סיפרה. "פשוט השאירו אותי שם בחוץ, הושפלתי והם פשוט נסעו. רק אחרי שעות של טלפונים מאחותי הגיע אמבולנס אחר לאסוף אותי".

לידי N12 הגיעו פרטי שיחה בין אחותה של אוחנה ומוקד פיקוד העורף. בשיחה מודה הנציגה כי למעשה האמבולנס נסע מהמקום ולאחר מכן קיבל הוראה לחזור. "אנחנו העלנו לאיזושהי ועדת משמעת על מה שהוא עשה לה", אמרה הנציגה. "הנהג חזר וחיכה 20 דקות אבל הטלפון שלה לא היה זמין".

חן אוחנה, חולת קורונה
חן אוחנה, שחלתה בקורונה והורדה מהאמבולנס

אוחנה מתעקשת כי דווקא כן הייתה זמינה ובכל מקרה מצפה לטיפול מעבר להחזרת האמבולנס. "אני מקווה שזה לא יקרה לעוד מישהי", אמרה, "זה אירוע כל כך משפיל שזורקים אותך מהאמבולנס בגלל שטוענים שאת לא לבושה צנוע. בינתיים לא אמרו לנו שהקבלן או הנהג הפסיקו לעבוד עם הצבא וזה פשוט התנהלות הזויה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג שלא מאפיין את העבודה עם חברת ההיסעים. עם קבלת הדיווח לפיקוד העורף, נשלח אמבולנס נוסף באופן מהיר לאיסוף החולה. הנהלים חודדו עם הקבלן למניעת הישנות עוולה מסוג זה"