מספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ ממשיך לטפס, והמיטות הפנויות במחלקות הייעודיות ברחבי הארץ מתמלאות במהירות. בריאיון שהעניק הערב (שני) למהדורת צאת יום הכיפורים, העיד מנהל מחלקת הקורונה של בית החולים איכילוב, ד"ר גיא חושן, כי הזינוק בתחלואה מורגש היטב בתל אביב, אך הבהיר כי המרכז הרפואי נערך לקבלת חולים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו באחוזי תפוסה גבוהים יותר מהשגרה, סביב 95%", אמר ד"ר חושן. "המאמץ בהחלט הולך ומתגבר. מספר החולים הקושים עלה וגם מספר המונשמים, ואנחנו מרגישים את העומס פה. באשר לגילאי החולים סיפר מנהל מחלקת הקורונה: "רבים מהחולים הם בני 70-60 או מבוגרים יותר, ומיעוטם צעירים מכך. אנחנו רואים חולים קשים ומורכבים".

טיפול בחולה קורונה בבית החולים איכילוב (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ד"ר חושן מסכים כי בימים האחרונים הורגשה עלייה חריגה. "משהו בהחלט קרה", אמר. "ממש ב-5-4 הימים האחרונים התפוסות פה עלו. אנחנו רואים גם עלייה בכמות הפונים ונדרשים ממש להילחם על פינוי ושחרור של חולים למסגרות השונות, למלונות. אנו עושים עבודה אינטנסיבית מול פיקוד העורף והחמ"לים של משרד הבריאות, וממש נאבקים על שחרורים כדי לפנות מקומות לחולים הבאים שמגיעים".

מחלקת הקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: רויטרס)
95% תפוסה. מחלקת הקורונה באיכילוב | צילום: רויטרס

מה תעשו אם יגיעו עוד חולי קורונה?

"אחת הסיבות שאני נמצא פה בשעה הזו היא לשחרר עוד חולים למסגרות שונות שאינן בית החולים, כדי לפנות מקום. נוסף על כך, בימים הקרובים תיפתח מחלקת קורונה נוספת. רק לפני כמה ימים הפכנו את מחלקת הטיפול הנמרץ שלנו למחלקת טיפול נמרץ קורונה שמכילה כ-18 מיטות, ואנחנו מתכננים לפתוח מחלקה נוספת בשבועיים הקרובים, כך שבית החולים בהחלט נערך לקראת הגדילה בתפוסות של חולי הקורונה".

מה לגבי החולים האחרים?

"זה אתגר גדול מאוד שאנחנו מתמודדים איתו. המטרה והמדיניות שלנו הן לנסות ולהמשיך להפעיל את כל הפעילות האלקטיבית והלא אלקטיבית שאיננה קורונה של בית החולים. כל עוד אנחנו מסוגלים לתת את השירות הזה אנחנו ניתן אותו. מחר בבוקר נראה איך אנחנו מתמודדים, אבל כרגע אנחנו בהחלט ערוכים".