עימות ראשון בין ממונה הקורונה לשר הבריאות? לאחר שפורסם כי הושגה הסכמה בין שר הבריאות אדלשטיין ופרופ' גמזו לבין ראשי הסיעות החרדיות על הגדלת מספר המתפללים בבתי הכנסת לקראת תשעה באב, היום (שלישי) מתברר כי ממונה הקורונה, פרופ' רוני גמזו, שלא שותף בהחלטה, הביע את התנגדותו הנחרצת למהלך, כך פרסם מאיר מרציאנו הבוקר בגל"צ. שר הבריאות: "אין שום מתח וכולנו עובדים ביחד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות שבסיום הפגישה שנערכה אתמול בין השרים דרעי וליצמן, ח"כ גפני, שר הבריאות ופרופ' גרוטו יצאה הודעה מטעם ראשי הסיעות החרדיות כי הושג סיכום בין הצדדים, הבוקר מתברר כי ממונה הקורונה פרופ' גמזו שמע על הסיכום דרך התקשורת והופתע מכך שהתקבלה החלטה מבלי להיוועץ עמו ומבלי לעדכן אותו על כך.

לדעתו של גמזו, מדובר במהלך שגוי וכי הדבר הנכון הוא לקבוע מדד אחיד להטלת הגבלות ולהסרתן, ולא לבצע שינויים בהתאם לרוח הזמן. "הייתה בקשה כזו משר הבריאות, אך היא לא אושרה. זה לא הזמן להגדלת התקהלויות בתוך מבנים", נמסר מטעמו של פרויקטור הקורונה.

שר הבריאות אדלשטיין הכחיש הבוקר בריאיון ל"בוקר טוב ישראל" בגל"צ שהושג סיכום והדגיש כי "אין שום מתח וכולנו עובדים ביחד". אדלשטיין סיפר כי אכן התקיימה אתמול פגישה, שבסופה נאמר שתיבדק האפשרות להחזיר את מספר המתפללים בתשעה באב. "אמרתי למשנה למנכ"ל אתה צריך לדבר על הנושא הזה עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ועם ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו", אמר אדלשטיין.

"רק אם כל הגורמים המקצועיים יסכימו על כך - אנחנו נוציא את ההחלטה. אנחנו לא נעכב את ההחלטה כי מחר בערב מתחיל צום תשעה באב", הדגיש השר.