ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו לא מיהר לתמוך בהטלת סגר מלא מאז שנכנס לתפקידו, אולם בשבוע האחרון שינה את עמדתו והחליט לנקוט בצעד החריף לנוכח העלייה החמורה בשיעור התחלואה. בהערכת מצב שקיים אמש (שבת) הציג גמזו את הסיבות לגיבוש המתווה המחמיר לתקופת החגים - בחמישה שקפים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

  1. התפלגות המאומתים החדשים - לפי מגזר: בצהוב כלל האוכלוסייה, בלבן האוכלוסייה החרדית, ובאפור האוכלוסייה הערבית. בניגוד לטענה שה"בעיה" היא רק אצל חרדים וערבים, הנתונים מראים בבירור שמרבית התחלואה, באופן משמעותי, היא בקרב כלל האוכלוסייה, וככל שהזמן נוקף - התחלואה בה עולה דרמטית לעומת החרדים והערבים שביומיים האחרונים יורדים במספרים. 
  2. כמה תושבים נמצאים ביישובים עם מגפה בתאוצה? מדובר ב-96% מתושבי המדינה נכון להיום, כשיותר ויותר ערים צבועות בכתום או אדום על פי מודל הרמזור.
  3. גיל הנדבקים - במגזר הכללי: הגרף הירוק מייצג אנשים בני 40-59, וכרגע הוא הרבה יותר גבוה מיתר קבוצות הגיל. המשמעות היא שיש תחלואה רבה בקרב צעירים, והיא כנראה עוד לא מספיק גלויה כי רבים מהם לא נבדקים.
  4. מקדם ההדבקה: כמה אנשים נדבקים מכל חולה מאומת. אחרי שהצלחנו להגיע לפני שבועיים וחצי למקדם הדבקה 1, כלומר כל נשא מדביק אדם אחד נוסף בלבד, עכשיו המקדם הוא כבר בין 1.2 ל-1.3.
  5. התחזית של פרופ' גמזו למספר החולים הקשים: הפרויקטור צופה עלייה של כ-60 חולים קשים השבוע, עד למספר של 553 בעוד שבוע בדיוק.