ראש העירייה בדרך לאומן - רגע לפני הסגר הארצי: ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, טס עם משפחתו לאומן. ביתר עילית נחשבת ל"עיר אדומה" לפי המודל של פרופ' רוני גמזו ורובינשטיין היה מתנגד חריף להטלת סגר על עירו - וכעת הוא נוסע לאומן למרות האיסור האוקראיני ולמרות שתושבי עירו צפויים להיות בסגר יחד עם יתר אזרחי ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חסידי ברסלב רבים היו רוצים לטוס לאומן למרות האיסור - ולמרות שטרם גובש מתווה. נסיעתו של רובינשטיין מוכיחה שלמקורבים ולמקושרים יש דרכים להשיג אישורים. מקורות באומן מספרים שראש העיר, חסיד ברסלב אדוק, נצפה באומן - ובעקבות זאת נשמעה ביקורת על כך שרובינשטיין עזב "במהלך המערכה".

את תגובת העירייה וראש העירייה לא הצלחנו להשיג. יש ראש עירייה חרדי נוסף שאמור לטוס לאומן, אך טרם התברר סופית אם הוא יעשה את דרכו לשם.

בשבוע שעבר עבר רובינשטיין שימוע אצל האלוף במיל' רוני נומה, האחראי מטעם הפרויקטור גמזו על החברה החרדית. במהלך הדיון רובינשטיין תקף בחריפות את הכוונה להטיל סגר ואמר: "סגר לא מוכיח את עצמו. זו התעללות ברבבות משפחות חרדיות".

ראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין בשימוע
ראש העירייה בשימוע אצל רוני נומה

עוד טען רובינשטיין באותו מעמד: "הסגר רק מגביר את התחלואה ולא מפחית אותה. הציבור החרדי יבוא חשבון עם מי שיחתום על צו הסגר".