רגע לפני תחילת הדיונים בישיבת הממשלה היום בדבר הסגר והקיפו, הנה עוד חומר למחשבה עבור מקבלי ההחלטות. לאחר הפרסום ב-mako בשבוע שעבר בדבר מסיבה שנערכה במועדון בחיפה שבעקבותיו סגרה המשטרה את המקום ל-7 ימים, טען בעל המקום כי אותו רודפים בזמן שבתל אביב העסקים כרגיל.

בסרטונים שהגיעו לידי mako, נראה כי לדבריו יש אחיזה במציאות. בליל שישי האחרון התקיימה מסיבה צפופה ב"זוזא", דאנס-בר מוכר ברחוב דיזנגוף בתל אביב ועל פי גורמים שנכחו באירוע במקום נכחו עשרות בליינים ולאורך כל הערב לא הגיעו למקום שוטרים או פקחים.

״במהלך המסיבה הדיג׳יי צעק במיקרופון ׳יאללה סופ״ש אחרון לפני הסגר׳", סיפרה ל-mako בליינית שנכחה במקום ומיהרה לעזוב לאחר שראתה את אי השמירה על הנהלים במקום, "אף אחד לא היה עם מסכה. אפילו לא על הסנטר״.

בשבוע האחרון התגלו בתל אביב כ-552 חולים, וככל שעובר הזמן מגיעות יותר ויותר עדויות על מסיבות לא חוקיות בעיר כמו גם במועדונים וברים נוספים במדינה שהיו מהנפגעים המרכזיים בגל הראשון. למרות שאת האירוע הזה פספסה, במהלך סוף השבוע האחרון, משטרת מחוז ת"א קיימה מבצע רחב היקפים והוציאה צו סגירה מנהלתי ל-7 מקומות בילוי בעקבות אי עמידה בהנחיות. לפי גורמים המעורבים בפרטים המקומות שנסגרו הם ספוטניק, רובינא, גולדן, ג'אפה בר, א-לה רמפה, ג'ואפה, קסטלו, ושפגאט.

לקראת הדיונים על הסגר מאיימים חלק מהם, בצוותא עם בעלי המסעדות, כי יפרו את החוק מאחר ולא יעמדו בסגר נוסף. נציגי המגזר העסקי ביקשו בשבוע שעבר בפני חברי קבינט הקורונה שלא לסגור עסקים קטנים ובינוניים במקרה של סגר אך ללא הועיל וכעת ממתינים להחלטת הממשלה שתינתן היום.

ממשטרת ישראל נמסר: "במסגרת המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, גם במהלך סוף השבוע האחרון אלפי שוטרים ומתנדבים פעלו ברחבי הארץ בכדי לאכוף את החוק, בדגש על התקהלויות אסורות. רק באזור תל אביב, המשטרה ערכה עשרות ביקורות במתחמי הבילוי השונים, ובעקבות הפרות שזוהו נרשמו דוחות ונסגרו 7 מקומות בילוי בצו. המקרה שתואר ייבדק וככל שיימצא כי במקום הופרו ההנחיות הוא יטופל בהתאם".

טרם התקבלה תגובה מטעם ה"זוזא" והיא תובא כשתתקבל.