האם ישראל צועדת לסגר מלא? שר הבריאות אדלשטיין אמר אמש (רביעי) שאם לא יהיה בידיו ארגז כלים נוסף לא יהיה מנוס מהטלת סגר - אבל משרד הבריאות והמערכת כולה כן נערכת לשלב ביניים שאולי יכול למנוע סגר מלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לידי חדשות 12 הגיעו הצעדים הבאים שהממשלה צפויה לנקוט בקרוב:

-צמצום נוסף בהתקהלויות, עד 10 אנשים בלבד - כולל בבתים פרטיים
-סגירת חופים, בתי כנסת וישיבות
-סגירת מסעדות פרט למשלוחים
-צמצום התחבורה הציבורית
-מסחר - תלוי בנתוני החלואה

יש לציין כי בכל תרחיש שיהיה - מקומות העבודה יישארו פתוחים כלקח מהסגר הקודם. אם גם כל הצעדים הללו לא יעזרו - אזי שהמדינה תיכנס לסגר מלא.

במקביל לדיונים על ההגבלות המסתמנות החדשות, ראשי הממשלה נתניהו וגנץ ממשיכים לנסות ולמנות פרויקטור לטיפול במשבר: אמש הם שוחחו ביניהם על מינויו של אמיר אבולעפיה, מי שהיה ראש אגף תכנון בצה"ל עד לפני 3 שבועות, ונראה שיש ביניהם הסכמה עליו. אלא שנושא היעדר הסמכויות, שגרם למועמדים רבים לוותר על התפקיד, טרם הוסדר והמינוי לא ייכנס לתוקף עד שיוסדר.

שר הבריאות אדלשטיין סייר אמש בבית החולים הדסה עין כרם והתייחס במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הסיור לאפשרות העתידית של סגר כולל. הוא אמר כי אם לא יהיה שינוי בימים הקרובים "זה יהיה נס" אם לא יוטל סגר.

"אני אומר זאת בצורה פשוטה - מהיום הראשון שלי במשרד אמרתי ועשיתי את הכל כדי לא להגיע לסגר כללי", אמר השר אדלשטיין, "אבל במציאות שבה כל פעם שמדובר בהגבלה כלשהי מתחיל מאבק ציבורי רחב כנגד אותה הגבלה, אנחנו צריכים להבין פעם אחת ולתמיד; אם כל ארגז הכלים הנוספים לא יעמוד לרשותנו, בסופו של דבר גם נגיע לסגר. אני מציע לשרים, לח"כים ולגם לנציגי התקשורת לזכור את הנוסחה הפשוטה הזאת".