פי 2.5 בדיקות חיוביות במגזר החרדי - בהשוואה למגזר הכללי: בשעה זו מתקיימת ישיבת קבינט הקורונה, בה מציג הפרויקטור פרופ' רוני גמזו נתונים מדאיגים במיוחד לשרים, המעידים שמצב התחלואה במגזר החרדי הוא החמור מבין כל יתר המגזרים - ובמספרים משמעותיים. 

המצגת המלאה שהציג פרופ' גמזו לשרים בקבינט הקורונה 

מהנתונים עולה כי נכון להיום, שיעור בדיקות הקורונה החיוביות המתבצעות במגזר החרדי עומד על 28.6%, זאת בהשוואה ל-13.4% בדיקות חיוביות במגזר הערבי. במגזר הכללי לעומת זאת, אחוז הבדיקות החיוביות אמנם גבוה גם כן, אך נמוך בהשוואה למגזר הערבי ובטח למגזר החרדי - 11.9% מהבדיקות שמתבצעות מתבררות כחיוביות.

מפילוח הנתונים בחברה החרדית לפי גיל, עולה שהרוב הגדול של הנדבקים החדשים הם גברים צעירים בגילאי 17-24. אחריהם – ילדים ונערים בגילאי 10-16. מכך ניתן להסיק שככל הנראה שמקור משמעותי של הדבקות הוא במוסדות החינוך החרדיים. נתון נוסף שמעורר דאגה הוא תחזית החולים הקשים. על פי התרחישים שהציג פרופ' גמזו, בעוד 6 ימים צפויים להיות בישראל בין 826 ל-1090 חולים קשים. נכון לעכשיו, על פי נתוני משרד הבריאות, ישנם כבר 810 חולים במצב קשה - ואילו על פי התרחיש המקל שהוצג, בשבוע הבא יהיו 826 ישראלים במצב קשה. על פי תרחיש הביניים - 949, ואילו לפי התרחיש המחמיר - 1,090 חולים קשים. 

על פי התוכנית של פרופ' גמזו, ייפתחו עוד 1500 מיטות נוספות בבתי החולים – 750 בחמשת הימים הקרובים ו-750 נוספות עד 15 באוקטובר. 20% מהמיטות החדשות – עבור החולים הקריטיים והמונשמים ו-80% מהמיטות מיועדות לחולים הקשים, הבינוניים והקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות