משרד הבריאות דיווח הבוקר (ראשון) על 625 נדבקים בקורונה ביממה האחרונה. מדובר במספר נדבקים נמוך משמעותית באופן יחסי לנתונים של השבוע שעבר, אז נרשמו כ-2,000 נדבקים בקורונה בכל יום. הסיבה המרכזית נעוצה במספר הבדיקות הנמוך שערך משרד הבריאות במהלך סוף השבוע, שעמדו על 7,739 בלבד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בדוח היומי של מרכז המידע והידע של אגף המודיעין נכתב כי "מספר הבדיקות, הנמוך מאוד אף ביחס לסופי שבוע קודמים, הוביל למספר חולים מאומתים חדשים נמוך במיוחד. להערכתנו, נתון זה אינו משקף את תמונת התחלואה האמיתית".

בדיקת קורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
בדיקת קורונה. ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
לפי נתוני משרד הבריאות, מספר החולים הפעילים עומד כעת על 26,153 ואחוז החיוביים הוא 8.4%. 340 מהנדבקים במצב קשה, 96 מונשמים, ו-153 מוגדרים במצב בינוני. 531 בני אדם נפטרו מאז פרוץ המגפה. בין הערים בהן נרשמה התחלואה הגבוהה ביותר: קלנסווה, אלעד, בני ברק ומודיעין עילית. 

בימים האחרונים ביצע משרד הבריאות בין 15 ל-20 אלף בדיקות, זאת לאחר שלפני כמה שבועות כבר נרשם שיא של כ-30 אלף בדיקות ביום. ביום רביעי האחרון שוב עלה מספר הבדיקות ל-25,445. הסיבות המרכזיות לתנודות במספר הבדיקות שנערכות הן: החמרה בקריטריונים ושחרור מחלימים ללא בדיקה נוספת