במקום לשחק עם חבריו בחופשת הקורונה וליהנות מהזמן בבית, נאלץ נועם קופולביץ בן ה-8 לבלות את זמנו בבית החולים. בחודש מרץ האחרון הוא החל להרגיש לא טוב, היו לו בחילות וכאבה לו הבטן בלי סוף. מבדיקות ראשונות בקופת החולים התוצאות לא הראו דבר, אך אחרי שאושפז במיון בית החולים שניידר, התגלה כי הוא סובל מאי ספיקת לב במצב קשה. הבשורה הקשה שנפלה עליו ועל משפחתו השאירה אותם המומים ולקח להם הרבה זמן לעכל את העובדה שנועם יצטרך לעבור השתלת לב מלאכותי שאיתו הוא יצטרך לחיות עד אשר ימצא לו תורם לב מתאים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היום, במקום תיק גב לבית ספר הוא סוחב על גבו הקטן תיק עם בטריות ששוקלות שלושה קילו. הבטריות מחוברות לבטן של נועם, ומאפשרות למשאבת הלב המלאכותית שהשתילו לו לכווץ את הלב הקטן שלו וזה כרגע הדבר היחידי שמשאיר אותו בחיים. גם בלילה כשהוא הולך לישון הוא נאלץ להתחבר לכבלים, מה שמקשה עליו מאוד.

"קשה לנו מאוד", מספרת מירב אמו של נועם, "ואנחנו חיים באי ודאות כי אנחנו לא יודעים כמה זמן הוא יצטרך לחיות ככה עד שיתרם לב שמתאים לו". לפני שחלה, נועם אהב מאוד ספורט ולשחק עם חבריו אך הקיץ הזה הוא  לא יוכל אפילו ללכת לים או לבריכה כי כל מגע עם מים בגופו עלול לסכן אותו. "אני מקווה לטוב ורוצה כמה שיותר מהר השתלת לב", אומר נועם. 

נועם קופולביץ מחכה להשתלת לב (צילום: באדיבות המשפחה)
נועם והתיק שמשאיר אותו בחיים | צילום: באדיבות המשפחה

נכון להיום, נועם ועוד 1,200 ישראלים מחכים להשתלות דרך תרומת איברים. קרוב למיליון איש חתומים על כרטיס "אדי" בישראל - כרטיס המעיד על רצונו של אדם לתרום מאבריו לאחר מותו במטרה להציל את חייהם של חולים הממתינים להשתלה. לצורך עידוד ישראלים לחתום על הכרטיס יוצאים היום המרכז הלאומי להשתלות ופייסבוק ישראל בקמפיין משותף שימחיש עד כמה אדם אחד מציל כל כך הרבה אנשים.  

הסיפורים מאחורי התרומות

קמפיין "הסיפור ממשיך" מחבר לראשונה בין סיפוריהם של תורמים למושתלים על ידי שימוש בפיצ'ר תיוג תמונות באינסטגרם; הקמפיין מביא בין היתר את סיפורם של נילי דרוקר ששון ז"ל, מלכת היופי לשעבר ויאיר יחזקאל חלבלי ז"ל לצד טירן חמצני וגל קורין מסיקה שחייהם ניצלו בזכותם.  תמונותיהם של נילי דרוקר ששון ז"ל ויחזקאל יאיר חלבלי ז"ל יתויגו עם שמותיהם של טירן חמצני וגל קורין. בלחיצה על התיוג, הגולשים יגיעו לעמוד האינסטגרם של המושתלים ולסטורי דוקומנטרי מרגש שיספר את סיפוריהם.

מעודדים לתרום איברים (צילום: אד"י )
מתוך הקמפיין | צילום: אד"י

"הקמפיין מציג באופן ברור ומוחשי את הקשר בין חתימה על כרטיס אדי לבין הצלת חיים", מציינת  ד"ר תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות, "כולנו תקווה להמשיך ולרתום את החברה הישראלית למשימה החשובה ולהמחיש כי חתימה על כרטיס אדי היא חתימה לחיים".

"קמפיין ׳הסיפור ממשיך׳ בשיתוף משרד הפרסום שמעוני פינקלשטיין פרלמוטר, עושה שימוש פשוט בפיצ׳ר התיוג על תמונה באופן שממחיש לכל אחת ואחד עד כמה משמעותית תרומת איברים של אדם אחד על חיים של אנשים רבים", מציין אודי אביטל, מנהל קריאטיב פייסבוק ישראל, "הקמפיין מחבר בין אלו שאינם לאלו שחייהם ניצלו בזכותם ומחדד לנו עד כמה פלטפורמה כמו אינסטגרם יכולה לבטא חיבור אמיתי ואותנטי בין אנשים, רעיונות והובלה לשינוי".

חתימה על כרטיס "אדי"

לחצו כאן לפילטר באינסטגרם של "הסיפור ממשיך"