במהלך טקס חנוכת מחלף באשקלון הודתה שרת התחבורה מירי רגב שהאירוע לא עומד בהנחיות ובמגבלות החדשות של משרד הבריאות. "גם כאן - אנחנו נמצאים לא בדיוק במגבלות ש משרד הבריאות הנחה, אנחנו צריכים להיות מצומצמים יותר", אמרה השרה.  "נכון שאנחנו בשטח פתוח, אנחנו צריכים להיות עם פחות אנשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רגב אמרה גם שיהיה עליה לוודא שבפעמים הבאות, הטקסים של המשרד יתקיימו לפי הנהלים. "להבא אני גם אוודא שהדברים האלה קורים כפי שאנחנו מבקשים", אמרה. "אין דרך אחרת, חייבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות". 

בתגובה שפרסמה מאוחר יותר השרה, הסבירה: "אני מצפה מכל נבחר ציבור שיעמוד על כך, שכל אחד ואחת מאיתנו ישמרו על הנחיות משרד הבריאות. הבוקר, הגעתי לאירוע חשוב בו חנכנו מחלף חדש לעיר אשקלון. במהלך האירוע הערתי על כך שלא הקפידו על הנחיות משרד הבריאות במלואן. אמשיך להקפיד ולוודא שבאירועים, לרבות חברות ממשלתיות ישמרו על הנחיות משרד הבריאות במלואן. מוטלת עלינו חובה להעביר מסר לציבור של אחריות. כך נילחם יחד במגיפת הקורונה, נישמע להוראות שמצילות חיים ומאפשרות לשמור על רציפות תפקודית של המשק".

במהלך הטקס רגב התייחס גם לאפשרות שנתניהו יחליט להחזיר את הסגר. "אנחנו נמצאים בתחילתו של גל שני, התחלואה עלתה מאוד, הייתי השבוע בחינה ובחתונה. מה שאני רואה שם זה קשה. "אנשים לא שומרים. אנשים לא שומרים (על ההנחיות - ע.ד) ובסופו של יום, יאלצו אותנו לקבל החלטה לחזור לסגר", טענה. "ראש הממשלה עושה כל מה שניתן כדי שהמשק ימשיך לעבוד ברציפות תפקודית כלכלית".

מלשכת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב נמסר: "לפני זמן קצר השרה רגב חנכה את מחלף אשקלון צפון. הטקס תוכנן על פי מגבלות התו הסגול שהיו תקפות אמש ל-50 משתתפים. השרה רגב הנחתה את חברת נתיבי ישראל להקפיד על הוראות משרד הבריאות ולשמור על ההנחיות גם אם יש שינויים בתקנות החרום בקבועי זמן קצרים. בכל מקרה יודגש כי הוקפד באירוע על עטיית מסכות, בדיקות חום לנכנסים ושמירת ריחוק חברתי".